PL: Totenhem savladao Njukasl

Fudbaleri Totenhema pobjedom su otvorili sezonu. Sparsi su u fenomenalnom susretu savladali Njukasl u gostima sa 2-1.

Iako se očekivalo da Totenhem izađe u kombinovanom sastavu jer su se neki igrači skoro vratili treninzima, ali su izašli u gotovo najjačem sastavu. Veoma rano došli su do vodstva. Jan Fertongen pogodio je u osmoj minuti na asistenciju Dejvisona Sančeza za vodstvo gostiju. Njukasl se nije predao i veoma brzo su uzvratili. Samo tri minute nakon gola Fertongena, Hoselu pogađa na asistenciju Ričija za 1-1. Ali tu nije bio kraj uzbuđenjima. U 18. minuti, Serž Orije pronalazi centaršutom Dele Alija, koji pogađa za novo vodstvo gostiju.  Do kraja prvog poluvremena igralo se u obrom ritmu ali bez većih šansi.

Drugo poluvrijeme krenulo je u sjajnom ritmu i sa jednom prilikom na obje strane. Kenedi je pogodio stativu a sjajnu šansu imao je i Ali. To je bio samo početak propuštenih šansi. Totenhem je imao prilike preko Sisoka i Sančeza a sa druge strane šansu je imao Perez. Međutim, promjene rezultata nije bilo. Njukasl nije odustajao. Bili su uporni i u 85. minuti su umalo došli do izjednačenja. Ipak, pokušaj Rondona završio je na prečki. Totenhem je na kraju sačuvao prednost i sa pobjedom je otvorio sezonu.