Slatina bolja od kladovskog “Đerdapa”, Bor nadigrao “Juhor”

Fudbaleri Slatine izvojevali su vrednu pobedu za opstanak u Pomoravsko-Timočkoj zoni nad ekipom „Đerdapa“ iz Kladova 5:4 (3:0). Strelci za domaću ekipu bili su Tričković 12., 31., 34. i 82. i Stanojević u 58.minutu. Za goste pogotke su postigli: Dimitrijević 49., 59., 73. i Čupujerović u 89.minutu. Glavni sudija Marko Aleksić iz Kruševca je korekto obavio svoj posao i podelio dva žuta kartona.

-Zasluženo smo pobedili. Najveću zaslugu za poslednje dve pobede kod kuće ima  Vladan Tričković koji je na posednje tri utkamice postigao ukupno deset golova, što se ne pamtu u ovoj zoni. On je i najbolji strelac lige sa 15 golova – rekao nam je trener Slatine Dejan Pavlović.

Vladan Tričković

Ekipa Bora nadigrala je „Juhor“ iz Obreža 4:2 (2:0). Pogotke za domaći tim postigli su:Mišić 26.minutu.Golman Borana Trailović je sa bele tačke savladao kolegu u 45. i Ivanov u 55. i 83.minutu. Gosti iz Obreža nakon lošeg odigranog prvog poluvremena „probudili“ su se tek u nastavku i postigli dva pogotka. Mrežu Borana zatresao je Milojević 55. i Stošić četiri minuta kasnije. Glavni arbitar Darko Antić iz Jagodine iako je imao pune rike posla korektno je obavio zadatak, mada je podelio osam žutih kartona.

Borski „crno-beli“, ipak,  imaju teoretske šanse da se spasu ispadanja iz zone pod uslovom da izvojevaju sve pobede do kraja prvenstva.

Za vikend Borani gostuju „Trgovačkom“ u Jagodini, a Slatina „Borcu“ u Bivolju.

Radnički 6 : 1 Majdanpek
Slatina 2 : 1 Bor
Pepeljevac 1 : 0 Rembas
Borac 4 : 0 Kablovi
Đerdap 1 : 3 SFS Borac
Trgovački 6 : 0 Trajal
Juhor 1 : 1 Timočanin
Morava (Ć) 3 : 4 Župa