Temniću bodovi i dve utakmice bez prisustva publike

Posle napustanja terena u 87. minutu utakmice na prošlonedeljnom derbiju u Varvarinu od strane igrača Radničkog iz Pirota stigla je reakcija nadležnih iz FS RIS-a. Komesar za takmičenje FS RIS-a Dušan Milić registrovao je utakmicu Temnić1924 - Radnički (Pirot) službenim rezultatom 3:0 za Temnić.

U obrazloženju odluke se kaže da se uvidom u zapisnik utakmice i dopunskim izveštajem službenih lica ustanovilo da gostujući igrači na poziv glavnog sudije nisu hteli da nastave utakmicu pa je utakmica registrovana službenim rezultatom shodno članu 49. pravilnika o fud,takmičenjima FSS.

Disciplinski sudija FS RIS-a Ivan Nikolić kaznio je FK Temnić1924 zbog slabe organizacije utakmice i događaja u 23. min i ulaska NN lica u 87. minutu sa dve utakmice igranja na svom stadionu bez prisustva publike i novčanom kaznom od 20 000 dinara, sve na osnovu člana 64. DP. FSS. Tako je stavljena tačka na ovaj derbi koji je uzburkao dosta strasti u javnosti.

Radnički (P) 3 : 0 SFS Borac
Budućnost 3 : 1 Moravac Orion
Jedinstvo (P) 2 : 1 Dunav
Pukovac 0 : 1 Temnić 1924
GFK Dubočica 0 : 2 Jagodina Tabane
Zaplanjac 2 : 1 Rtanj
Car Konstantin 1 : 0 Trstenik PPT
Radnički (S) 0 : 0 OFK Sinđelić