Jagodinke pregazile Zaječar!

Rukometašice Jagodines u u sportskoj hali „JASSA” na humanitarnoj utakmici “za Dušana” ugostile ekipu Zaječara. Očekivana je bila pobeda šampionki Srbije te su to i učinile vrlo ozbiljnom razlikom pa je rezultat na kraju bio 39:26 (17:14). Broj gledalaca u hali je bio zadovoljavajuć, nešto više od 120 gledalaca je doniralo prilog malom Dušanu koji je uspešno otputovao u Španiju na lečenje.

Što se tiče utakmice, bila je veoma dinamična, obe ekipe u prvom poluvremenu su bile takoreći izjednačene, najveća razlika u prvom poluvremenu je bila +4 u korist Jagodinki pri rezultatu 16:12 gde je Marina Glišović postigla gol.

Drugo poluvreme je otvorila sjajna Ivana Mitrović iz redova Jagodine i najavila drugačiju Jagodinu. Raspucale su se obe strane, Jagodina je došla do 39 golova a najzaslužnija za to je bila Jelena Gojković sa 8 postignutih golova, Ivana Mitrović je pratila sa 6 dok je u drugom poluvremenu eksplodirala Aneta Adžić i postigla 5 golova. U redovima Zaječarskog kluba najefikasnija je bila Anja Belić sa 6 postignutih golova a Milena Milojević je ubeležila 5 golova.

Što se tiče sedmeraca, ekipa Jagodine je imala 3-3 dok su Zaječarke bile uspešne samo 4 od moguća 9 puta. Na utakmici je bilo dosta isključenja. Sudijski Par Kolak-Milošević nije dozvolio grubu igru pa je bilo dosta sankcionisanja. Ekipa Jagodine je imala 8 isključenja dok je Zaječar brojao do 3.

Na svom debiju u Ženskoj regionalnoj rukometnoj ligi (WRHL) Jagodinke igraju utakmicu 18. septembra protiv domaćina prvog turnira - podgoričke ŽRK Budućnosti. Narednog dana očekuje ih susret sa ekipom RK Krim Merkator iz LJubljane. Domaćin drugog turnira početkom januara 2019. je ŽORK Jagodina.