PLS: Budućnost - Inđija 0:1

Dobra fudbalska predstava je viđena u prvoligaškom Sremskom derbiju koji je odigran u Dobanovcima.

Bila je to očekivano tvrda utakmica, a pokazalo se da će samo jedan gol i da reši pitanje pobednika. Ipak po šansama je moglo biti i više golova. Sve je krenulo posle sjajnog pasa levog beka gostiju Ilića na suprotnu stranu terena ka Ivančeviću koji iz trka šutira pod prečku domaćeg golmana, ali je on priseban i istu šalje ispod prečke u korner. Potom Rogač sjajno pronalazi Kikovića, a ovaj iz prve centrira ka Lukiću koji sa vrha peterca glavom loptu šalje preko gola domaćina. Domaćin preti posle prekida. Lopta posle izvedenog slobodnog udarca pada na oko osam metara od golmana Prekovića, odbija se od odbranbenih igrača do golmana. Domaći igrači signaliziraju ruku, ali je sudija meča bio vrlo blizu i nije se odlučio za kazneni udarac.

Drugo poluvreme po šansama počinje na strani domaćina. Štoper gosta Ciger je neodlučan šta će sa loptom, istu mu oduzima Milošev i iskosa sa leve strane napada svog tima upućuje vrlo nezgodnu loptu po golmana, koji se ispružio koliko je dug i istu vadi ispod prečke. Potom Dabić ima priliku da iz slobodnog udarca uputi upotrebljiv centaršut gotovo sa iste pozicije odakle je Milošev ugrozio Prekovića. Lopta odlazi na suprotnu stativu, gde se nalazio igrač domaćina i Ivančević. Posle kontakta, gostujući igrač uzima loptu, a domaći igrači opet šire ruke tražeći penal.

Inđija do gola stiže u 60. minutu. Izveden je korner, lopta stiže do Bosančića koji kao na tacni poslužuje Stoiljkovića. Isti potpuno zaboravljen na petercu glavom plasira loptu u ugao gola Bažalca, 0:1.

Domaćin je mogao do poravnanja rezultata posle slobodnog udarca. Opet je Dabić izveo taj udarac, lopta se odbija, a Dabić je utrčao u kazneni prostor gosta gde na oko osam metara od gola Prekovića neometen šutira. Šut direktno u odlično postavljenog Prekovića. I gosti su tražili igranje rukom domaćeg odbranbenog igrača. Tada je Kiković odlično u prostor izbacio Ivančevića, koji centrira loptu, ona se odbija od domaćeg igrača i umalo da to bude autogol. Ipak sjajan refleks je pokazao golman Bažalac.

U nastavku Inđija je bila taj tim koji je mogao i do ubedljivije pobede. A prilike Ivančevića i Lukića spadaju u one gotovo stoprocentne. Golman domaćina je tako sa sjajnim intervencijama bio i najbolji pojedinac Budućnosti.

Dobanovci. Stadion Budućnosti, gledalaca oko 500. Sudija: Stanko Ostraćanin, pomoćnici: Milan Pešović i Jasmina Zafirović, četvrti sudija: Dejan Gligorević. Delegat: Zoran Purić. Strelac: Stoiljković 60' - Inđija. Žuti kartoni:Stojković 90' i Vladisavljević 90' - Budućnost, Kiković 56', Anđelković 75' i Ilić 76' - Inđija.

Budućnost: Bažalac, Osman (Stojković 34'), Maksimović Reljić 84'), Lučić, Dobrijević, Dabić (Emerun 69'), Jagodić, Oreščanin, Đorđević, Milošev, Vladisavljević.

Inđija: Preković, Ciger, Ivančević, Bosančić (Mirosavljević 86'), Lukić, Ilić, Kiković (Banjac 77'), Stoiljković, Anđelković, Janjić (Bjeličić 89'), Rogač.

Budućnost 0 : 1 Inđija
Sinđelić 3 : 0 Bežanija
Zlatibor 2 : 0 Novi Pazar
Javor Matis 4 : 0 Radnički 1923
Metalac 2 : 1 Borac
OFK Žarkovo 2 : 0 Sloboda