Bez golova u Slatini: ARBITAR oštetio oba kluba

OFK Slatina minulog vikenda, u 7.kolu Zone „Istok“ ugostila je ekipu Timoka iz Zaječara, ali je mlađani arbitar Trifunović iz Kladova uticao, kako na igru tako i na rezultat 0:0. Dva nepromišljena isključenja i nepromišljene odluke obeležile su utakmicu u Slatini na kojoj je delio pravdu arbitar sa obale Dunava.

Tim OFK Slatina / foto: Live SPORT / D.Popaz

Timok je od prvog minuta napao gol Trailovića, ali štoperski tandem Merdžić i Pajkić bili su na visini zadatka. Domaćin je pretio iz brzih kontra napada, imao izgledne prilike za postizanje gola, ali mreža Zaječaraca je ostala mirna.

U nastavku susreta Slatina je imala kontrolu nad utakmicom, napadala, ali navala domaćina nije imala rešenja da savlada Petrovića.

Arbitar Turanović na delu / foto: Live SPORT / D.Popaz

Glavni arbitar Milan Turanović iz Kladova očigledno je bilo da je pogubio konce utakmice od samog starta. Nije sankcionisao oštre startove, javne opomene kompezirao je, u par navrata seckao igru kada je trebao prednost da pusti, a vrhunac Turanovića je deset minuta pred kraj susreta kada je isključio Milana Stankovića veznog igrača Slatine i Uroša Nikolića iz gostujuće ekipe. Diskutabilna situacija, gde je arbitar mirne ruke mogao da pokaže i jednom i drugom igraču po žuti karton, ali je arbitar sa obale Dunava odlučio za najstrožu disciplinsku meru nesportskog ponašanja na terenu.

Kako smo saznali po završetku utakmice i domaćin, kao i gosti imali su primedbe na mlađanog arbitra kako je delio pravdu u Slatini.

Igrači jednog i drugog kluba pre početka utakmice / foto: Live SPORT / D.Popaz

Očigledno da FS RIS ima poteškoća sa arbitrima u ovom stepenu takmičenja, a o kvalitetu i pravdi koju oni dele ne treba trošiti reči.

Slatina je sa osvojenim bodom pred domaćim navijačima ostala, u sredini ligaške tabele, ostaće žal za propuštenim prilikama za gol, dok su Zaječarci FK Timok nakon odigranog sedmog kola ligaškog takmičenja na drugom mestu na tabeli i tri boda zaostatka u odnosu na Timočanin iz Knjaževca.