Železničar razbio maler: Prva pobeda u SEHA ligi nad Izviđačem!

Ovo je tako trebalo rukometašima Železiničara! Pretenciozno bi bilo reći „istorijska“, zbog snage protivnika, mada je prva u SEHA ligi, ali pre svega i te kako psihološki značajna pobeda za Nišlije, da probiju led i kupe malo mira u narednom periodu, u kome će, u četiri nedelje, odigrati samo jednu takmičarsku utakmicu. Železničar-Izviđač 30:21!

Od samog starta se, u odbrani, videla rešenost da se sačuva obraz i konačno razbije maler u regionalnom takmičenju. Nišlije su počele sa zonom 5-1 i isturenim Mađarom, koju su gosti pokušali da poremete ubacivanjem svojih igrača na drugog pivota, mada su prva tri njihova gola bila delo srednjeg beka Domagoja Alilovića. Izviđač je samo jednom vodio na meču-1:2, nakon čega Spasić maši sedmerac, ali se brzo ispravlja i „Želja“ postiže tek drugi pogodak u sedmom minutu. Stošić je nanizao četiri kvalitetne odbrane u prvoj polovini prvog poluvremena, igralo se egal do 4:4, a onda su Sretenović i Živković inicirali seriju 5:0, prvi sa tri projektila, drugi po jednim golom iz sedmerca i kontre, ali pre svega svojim borbenim karakterom. Predstavnik Bosne i Hercegovine u SEHA ligi nije postigao gol punih šest minuta, na semaforu je bilo 9:4 u 22. minutu, a onda ekipa Veselina Vujovića, uprkos tome što je Anđelić skinuo „zicere“ Milosavljeviću i Banduki, dodatno ppovećava svoju prednost. Kada je Spasić poogodio prazan gol sa svoje polovine, poletele su u vazduh, sa stisnutom pesnicom, obe ruke svih „Željinih“ rukometaša, u znak velikog olakšanja, a Jovo Damjanović, koji se razigrao u ovom periodu meča, četiri od pet svojih golova postigao u prvom poluvremenu, pogotkom uz zvuk sirene donosi svom timu ogromnih plus osam (15:7) pri odlasku na veliki odmor.

Vejin počinje drugo poluvreme sa dva vezana promašaja, a oba u kontri kažnjava Vukšić. Kada je vodeći strelac lige Vedran Delić, svojim tek prvim golom na meču, smanjio na 17:11, Vujović je, nakon manje od pet minuta igre u nastavku, bio prinuđen da zatraži tajm-aut. Ipak, negativna serija domaćih zaustavljena je tek u 38. minutu, nakon što je Izviđač imao napad za minus četiri. Istina, zapretili su gosti prilaskom na 21:17, tačno na sredini drugog poluvremena, imali u polukontri šut na skoro nebranjen gol, ali su promašili, a onda su se Nišlije na vreme uozbiljile i serijom 4:0, sa tri vezana gola Spasića, dva iz sedmerca, a onda i efektnim lobom, otklonile sve dileme. U finišu je lopta „klizila“ do krila, pa su Kljajić i Pavlović iz uglova stavili tačku na meč.

VESELIN VUJOVIĆ, ŽELEZNIČAR: - Baš je “istorijska” ova pobeda. Ja apsolutno razumem mog kolegu. Kako su oni danas igrali, tako ćemo mi igrati tamo. To je taj kvalitet rukometa, nestane ti ekipa sa terena, nema kontakta. Mene je iznenadilo da oni igraju tako, onda je ispalo da smo mi odigrali mnogo agresivno. Onda kada mi napravimo razliku, njima je teško da se vrate. Treba još dosta kvaliteta u njihovoj i našoj igri. Ova je liga poligon da se nešto proiba, spremamo se i jedni i drugi za domaće prvenstvo. Čestitam momcima na prvoj pobedi.

MARIO BJELIŠ, IZVIĐAČ: - Prvih 30 minuta mi napravimo dva faula i 11 ili 12 tehničkih grešaka. Ja mislim da pionirska ekipa ne bi toliko grešila i više bi se borila. Tu je krenuo kraj. U drugom poluvremenu smo 10, 15 minuta dobro reagovali, ali opet su nas ubile greške. Čestitam Železničaru i nadam se da je za njih ovo početak boljih dana.

Niš, 2. oktobra. Hala Čair. Gledalaca: 350. Sudije: Ismail Metalatri i Nenad Nikolovski (Makedonija). Sedmerci: Železničar 5(4), Izviđač 2(2). Isključenja: Železničar 8, Izviđač 6 minuta.

ŽELEZNIČAR: Lazić (2 odbrane), Stošić (8 odbrana, 1 sedmerac), Milovanović, Potkonjak, Sretenović 7, Mađar, Vejin, Milosavljević 3, Živković 4(2), Spasić 5(2), Jevtić 1, Damjanović 5, Kljajić 3, Banduka, Pavlović 2.

IZVIĐAČ: Anđelić (5 odbrana, 1 sedmerac), Kvesić (4 odbrane), Pavlak, Milićević 1, Alilović 6, Bečić, Čutura 2, Vukšić 3, Primorac, Vukić, Maretić 2, Kaluđerović 2, Kordić, Šoljić, Delić 4(2).

Semafor: 1:2(5), 4:4(16), 9:4(22), 13:6(30), 17:10(35), 21:17(46), 28:19(57).