Pobede Slatine i Bora

Borski klubovi koji se takmiče u Pomoravsko-Timočkoj zoni ostvarili su maksimalam učinak. Fudbaleri Slatine izvojevali su još jednu pobedu na domaćem terenu, deklasirana je ekipa „Pepeljevaca“ 5:1 (2:0). Strelci za domaću ekipu: Tričković sa bele tačke u 6., zatim 33., 58., 63., i Petrović u 48.minutu. Jedini strelac za goste bio je Jevtić u 67.minutu. Glavni sudija Đorđe Sokol iz Zaječara korektno je obavio posao.

- Mogli smo i više golova da postignemo, ali naša je nesreća što se povredio saigrač Aca Maletić, koji je izvanredan igrač sredine terena. Pokazali smo još jednom da smo kod kuće neprikosnoveni. Tričković je zablistao u poslednja četiri kola pred domaćom publikom  – rekao nam je trener Slatine Dejan Pavlović.
Slatinjani su praktično izborili opstanak i naredne sezone u zonaškom takmičenju. Preostaje da naredne nedelje ugoste „Radnički“ iz Lubnice, a potom gostuju u Majdanpeku. U taboru „žutih“ vidljiv je optimizam za novom pobedom na domaćem terenu. Podsetimo da je ekipa Slatine pretrpela samo jedan poraz kod kuće u 4.kolu kada su gosti iz Paraćina odneli sva tri boda pobedivši sa 0:1.

Bor je pobedom nad kladovskim „Đerdapom“, iako minimalnom 1:0, upisao sebi tri nova prvenstvena boda. Strelac za „crno – bele“ bio je Saša Ivanov u 44.minutu. Glavni arbitar Željko Trifunović iz Knjaževca imao je pune ruke posla. Pokazao je šest žutih kartona. Borani i pored pobede zauzimaju  poslednje mesto na tabeli. Sledeće sezone takmičiće se u Okružnoj ligi. Bor sledeće nedelje gostuje „Borcu“ u Bivolju, a u poslednjem kolu dočekuje ekipu Pepeljevca

Majdanpek 4 : 0 Radnički
Bor 3 : 2 Slatina
Rembas 3 : 0 Pepeljevac
Kablovi 1 : 0 Borac
SFS Borac 2 : 0 Đerdap
Trajal 0 : 1 Trgovački
Timočanin 3 : 0 Juhor
Župa 0 : 0 Morava (Ć)