14.10.2018 Administrator

Podela plena u derbiju

Rukometaši Radničkog 1964 su u derbiju  4. kola Super B lige remizirali na svom terenu protiv ekipe Dubočice 54 iz Leskovca 28-28, poluvreme 14-13.

Počelo je kako se može poželeti za domaćina.Startno vođstvo 2-0 (2.min) su izuzetno agresivnom odbranom i raznovrsnim rešenjima u napadu, gde se u tim trenucima isticao Dušan Medić, uvećavali sve do maksimalnih 5 razlike (8-3,14.min). Prenuli su se gosti,preuzeli inicijativu i uspeli da poravnaju rezultat golom Pavlovića u 24. minutu (10-10). Radnički uspeva da povede,ali se, čini se jedan od ključnih momenata desio u samom finišu prvog poluvremena. Nakon kontre gostiju,do tada pouzdani Veselin Stevanović je zaradio crveni karton i nije mogao da pomogne saigračima u nastavku utakmice.

Početak drugog dela igre je protekao u egalu.Leskovčani nakon početnih minuta pojačanom odbranom dolaze prvi do osetnije prednosti (18-21,42.min). Činilo se da je domaćin upao u ritam koji su igrači Dubočice nametnuli. Preokret nastaje prilikom nepravilno izvedenog sedmerca Marinkovića, što daje krila Radničkom koji ponovo prelazi u vođstvo. U poslednji minut utakmice Kragujevčani ulaze sa 2 gola prednosti (28-26), Pavlović smanjuje i tad nastaje prava drama na terenu. Domaćin ne koristi poslednji napad, gosti hvataju loptu odbijenu od prečke, a kapiten Stevanović pravi faul i primenjuje se pravilo „30 sekundi“ - direktan crveni karton i sedmerac za Dubočicu koji koristi Marinković za konačnih 28-28.

U redovima Radničkog najefikasniji su  bili  Bojan Tomić sa 10 i Dušan Medić  sa 6 pogodaka, a kod gostiju su se istakli Aleksandar Marinković i Aleksandar Pavlović sa po 5 postignutih golova.

U sledećem kolu Radnički će gostovati u Kuršumliji istoimenoj ekipi.

RK Radnički 1964 –RK Dubočica 54: 28-28 (14-13)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 238
Sudije: Milenko Alimpić,Zdravko Crnjanski
Sedmerci: Radnički 6 (4), Dubočica 6 (5)
Isključenja: Radnički 8 min, Dubočica  16 min
Igrač utakmice : Bojan Tomić

Radnički 1964 :  Blagojević, Stošić 2, V.Stevanović, Ristić, Mutavdžić  , Lekić ( 4 odbrane), Dobrosavljević 2, Petrović ( 4 odbrane), Knežević 2, M.Stevanović 2, Radenović, Stanojev 4, Bogdanović, Tomić 10, Janićijević, Medić 6.

Dubočica 54 :   Pešić (1 odbrana),Cvetković 1,Pavlović 5,Čičić,Stanković 2,Nikolić 3,Marinković 5,Jocić,Atanacković 4,Filipović 1,Arsić,Matović 4,Gašić (11 odbrana),Vasić,Radivojević,Mitrović 3.

Radnički 1964 28 : 28 Dubočica 54
Pobednik 28 : 36 Žitorađa
Priboj 21 : 21 Bela Palanka
Vranje 1957 26 : 25 Lokomotiva
Topličanin 35 : 22 Zlatar
Hajduk Veljko 32 : 38 Kuršumlija