Radnički (NB) – Radnički Niš 16-38

U četvrt finalu plej ofa Prvenstva Srbije u ragbiju 13, danas su se na stadionu SC Inge na Zvezdari sastali dva Radnička. Domaćin, Radnički iz Novog Beograda, inače najbolja ekipa B grupe,  ugostio je imenjaka iz Niša koji je u Super Ligi Srbije zauzeo poslednju četvrtu poziciju. Bila je to vrlo zanimljiva utakmica, a pobeda je pripala Radničkom iz Niša sa 38-16 (20-16).

Gosti su došli u vodstvo u petom minutu a prvi esej na utakmici postigao je Aleksandar Stošić. Njegov prezimenjak Đorđe, postigao je gol, pa su Nišlije povele sa 6-0. Samo tri minuta kasnije domaći su uzvratili preko Ivana Andrića, ali kako Vuk Tomić nije bio precizan u šutu na gol, gosti su i dalje imali vodstvo ali ovaj put od 6-4. Ovaj esej kao da je dao krila domaćima, jer je usledio period u kojima su “Pacovi” bili bolji što su materijalizovali i u 19 minutu, kada je Stefan Novaković prvi put doveo svoj tim u vodstvo, koje je nakon pretvaranja Vuka Tomića iznosilo 10-6. Ipak, gosti su vrlo brzo ponovo preuzeli sve konce igre u svoje ruke. Najpre je Aleksandar Pavlović u 24 minutu izjednačio rezultat na 10-10.  Stefan Arsić, je u 27 i 33 minutu sa dva eseja, ponovo doveo “Čekićare” u vodstvo od 20-10. Domaći su ipak u 38 minutu preko Stefana Novakovića (esej i gol) smanjili rezultat na 20-16.

U drugom poluvremenu gosti su imali apsolutnu inicijativu. Da će tako biti najavio je Lazar Živković esejem u 43 minutu. Stefan Arsić je sa dva nova eseja u 49 i 61 minutu, zapečatio sudbinu domaćih, rešio pitanje pobednika, a za sebe sa 4 eseja i odličnim učinkom u odbrani obezbedio priznanje za najboljeg igrača na utakmici. Tačku na odlično izdanje Nišlija, stavio je Đorđe Stafanović esejem u 79 minutu.

Nišlije u plej ofu idu na aktuelnog šampiona Crvenu zvezdu. Drugi par biće Partizan i Dorćol. Ovi mečevi igraju se 3/4 novembra.

Radnički Novi Beograd – Radnički Niš 16-38 (16-20)

Beograd 21.10.2018. Stadion: SC Inge. Početak u 14.15. Gledalaca: 50. Sudija: Đorđe Divić pomoćnici: Dž0natan Kres, Ilija Radan. Isključenje na 10 minuta: Ilić Aleksandar (Radnički Niš) 58 min, Ilija Tintor (Radnički Novi Beograd) 66 min.

Poeni za Radnički Novi Beograd – 3 eseji: Ivan Andrić 8 min, Stefan Novaković 19 i 38 min. Golovi: Vuk Tomić 1/2, Stefan Novaković 1/1.

Poeni za Radnički Niš – 8 eseja:  Aleksandar Stošić 5 min, Aleksandar Pavlović 24 min, Stefan Arsić 27, 33, 49 i 61 min, Lazar Živković 43 mni, Đorđe Stafanović 79 min. Golovi Đorđe Stošić  3/7,  Filip Stošić 0/1.

Radnički Novi Beograd: Marko Jakovljević, Bojan Šmidling, Bogdan Raičević, Ivan Andrić, Miloš Micić, Darko Stošić, Goran Jankuloski, Lazar Nastić, Vuk Tomić, Stefan Novaković, Atanas Trimčeski, Srđan Hrnjaz, Ilija Tintor. Rezerve: Aleksandar Pantelić, Đorđe Branković, Dušan Peruničić.

Radnički Niš: Aleksandar Pavlović, Đorđe Stefanović, Stefan Arsić, Marko Milenković, Ivan Pantić, Filip Stošić, Đorđe Stošić, Aleksandar Ilić, Marko Ćuk, Aleksandar Stošić, Mihajlo Jović, Veljko Stanković, Lazar Živković. Rezerve: Vladimir Trifković, Miloš Mitić, Bojan Anđelković.

Izvor: ragbiligesrbije.rs

Radnički 18 : 0 Car Dušan Silni
Morava Gepardi 4 : 44 Crveni Kenguri
Vitez 0 : 18 Soko