Čupković nosio Slogu do pobede protiv Pirota

Sloga je u duel sa Piroćancima ušla bez povređenog kapitena Saše Đorđevića i najboljeg igrača dosadašnjeg toka lige Miroslava Radića. Ipak, kao najnovije pojačanje stigao je Slaven Čupković, nekada odlični košarkaš kraljevačkog Mašinca i Sloge.

Gosti su odlično počeli, posle pet minuta su vodili 10-3, ali je u naredna dva usledila serija domaćih 12-0 i rezultatski preokret. Zanimljivo da je u prvoj četvrtini dominirao košarkaš Pirota Stanko Ilić sa 10 poena, od 16 koliko je postigla njegova ekipa. Do odlaska na veliki odmor gledali smo veliku borbu, Sloga je u jednom trenutku imala i sedam poena prednosti, da bi na dva minuta pre kraja Pirot trojkom Stojanovića došao do vođstva 30-31. Pred drugi deo meča Sloga je vodila 36-33.

Činilo se u jednom trenutku treće četvrtine da su Piroćanci našli rešenje za igru Sloge, poveli su gosti 43-40, a "beli" su delovali nepovezano u tim trenutcima. Pogonsko gorivo jače snage sipao je Slaven Čupković, trojka, pa koš i faul, par asistencija, čvrsta odbrana i Sloga je došla do dvocifrene prednosti koju je u završnici ovog perioda smanjio odlični Filip Stojanović 57-51.

Piroćanci su preko raspucalog Stojanovića odmah došli do poena zaostatka, počela je igra koš za koš i sledila je neizvesna završnica. Sloga je bilo mnogo bolja u tom delu igre, iskustvo Čupkovića, Đurđevića i Matovića bilo je presudno da se upiše treći trijumf u sezoni, 75-67.

Novi tim za novi početak - KK Sloga u sezoni 2018/2019

SLOGA – PIROT 75 - 67 (17-16, 19-17, 21-18, 18-16)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 400 Sudije: Kovačević i Savić (Užice), Milićević (Kruševac)

SLOGA: Šević 5, Kostić, Đurđević 18, Matović 7, Miletić 12, Tomić, Sretenović, Erak, Beloica 7, Tomašević 8, Đekić, Čupković 18

PIROT: Skoknić 3, Živanović, Stefanović 2, Stojanović 18, Stanković 2, Ilić 21, Petrović, Đurđević 3, Mitić 10,Matović 8, Pančić