Velika pobeda Zvezde, težak poraz Vojvodine

Srpski predstavnici u IHL ligi u subotu su imali polovičan učinak. Crvena zvezda je maestralnom igrom pobedila Slaviju Junior sa 7:2 (4:0, 2:0, 1:2), dok je Vojvodina pretrpela težak poraz od Triglava 13:1 (3:0, 6:0, 4:1).

Zvezda je odličnim rezultatima u poslednje vreme pokazala da je u sjajnoj formi, pobeda nad Jesenicama na Kontinental kupu u Italiji bila je još jedna potvrda, a u subotu uveče crveno-beli su prosto zablistali na ledu hale Pionir. Zvezdini oklopnici su furiozno počeli meč sa ekipom Slavije Junior i već u prvoj trećini do vrha napunili mrežu gostiju. Fantastičnu partiju domaćih hokejaša već posle samo 30 sekundi najavio je Marko Brkušanin na asistenciju Nikole Kerezovića. U prvih 20 minutu mrežu su tresli Podunavac i Vukičević i po drugi put Brkušanin za ubedljivo vođstvo.

Definitivno pitanje pobednika rešeno je u drugoj trećini kada su crveno-beli još dva puta postigli gol, a u strelce su se upisali Andrej Cvik i Vjačeslav Čegrintsev. Sve što su gosti uspeli da urade je da sa dva gola ublaže poraz, a tačku na svoju sjajnu partiju trećim golom stavio je Marko Brkušanin.

Vojvodina nikako da uhvati pravi ritam. Novosađani su pretrpeli i četvrti poraz u IHL ligi. Hokejašima Vojvodine ništa nije polazilo za rukom, a počasni gol za Novosađane postiogao je Samuel Le Fol-St-Amour.

Pobedom nad Slavijom Crvena zvezda je upisala četvrtu pobedu i sa 14 poena je skočila na drugo mesto, dok je Vojvodina na začelju tabele.

Zvezda će i u nedelju u ledenoj hali Pionir igrati protiv Slavije od 16 sati i 15 minuta uz besplatan ulaz, dok će Vojvodina od 12 sati i 30 minuta biti gost Celja.

Izvor: hockeyserbia.com