Partizan se revanširao Radniku za poraz na startu prvenstva
Solidnu odbranu, uz dobru partiju golmana Nikole Vasiljevića, ali i slab napad, prikazali su fudbaleri surduličkog kluba, dok je Partizan uspeo da iskoristi dve od brojnih prilika, slavi sa 2:0 i tako se revanšira Radniku za poraz u uvodnom kolu Superlige. Meč 16. kola šampionata obeležio je i promašaj Nemanje Nikolića, koji je prebacio gol iako se nalazio na 3 metra od njega.
radnik, foto jv vanja keser

Stojković i Zlatanović imali najbolje prilike; foto: JV/Vanja Keser

Zicer Rikarda Gomeša nakon pola sata igre golman Radnika Nikola Vasiljević skinuo je nogom, ali nije uspeo i onaj desetak minuta kasnije, kada je samo zakačio loptu. Ona se otkotrljala od njega, a napadač je dočekao i prosledio u gol pored odbrane Surduličana.

Na samom početku drugog dela meča bilo je dosta uzbuđenja. Prvo je Filip Stojković mogao do gola, ali ga je izblokirao Svetozar Marković, a potom je Nemanja Nikolić promašio zicer. On je šutirao sa svega tri metra od gola i - uspeo da ga prebaci.

Osujetio je u nastavku Vasiljević brojne pokušaje crno-belih, ali nije mogao ništa sa onim koji je uputio Đorđe Ivanović u 89. minutu. Nekadašnji krilni fudbaler Spartaka šutirao je pravo u ugao gola za konačnih 2:0 za Partizan.

Radnik je pao za jednu poziciju i sada je trinaesti. Sledi dvonedeljna pauza u Superligi, nakon koje će Surduličani igrati protiv lučanske Mladosti.