Iz sedmerca Železničar do boda protiv Vojvodine
 Remi sa Vojvodinom, koja je dva minuta pre kraja vodila sa 27:24, niškom Železničaru doneo je Dobrivoje Marković nakon isteka vremena pošto je bio precizan iz sedmerca koji je dosuđen zbog plavog kartona igraču novosadskog tima. Ovo je rukometašima "Želje" prvi remi u SEHA ligi nakon 10 kola takmičenja.

Domaćin ovog meča Vojvodina imala je poslednji napad na meču i vođstvo od 27:26 kada su u poslednjih 9 sekundi izgubili loptu, pa je Saša Marijanac nepropisno izblokirao igrača Železničara Stevana Sretenovića. Sudije su dosudile plavi karton, koji se retko viđa na rukometnim utakmicama, dosudile Marijancu i pokazale na sedmerac za goste koji je realizovao Marković.

Do velikog boda Železničar je došao nakon čvrste utakmice sa jakim odbranama, ali bez nekog većeg učinka dvojice golmana. Čvrsta odbrana rezultirala je brojnim isključenjima gostiju iz Niša.

U prvom poluvremenu Železničar je bio bolji, imao i tri gola prednosti (11:8 u 22. minutu), ali narednih osam minuta niški igrači nisu uspeli da daju gol. To je iskoristila Vojvodina koja je serijom 4:0 došla do preokreta i prvi put povela u 28. minutu (12:11).

U drugom poluvremenu Novosađani su održavali prednost, a u 46. minutu vodili i sa četiri gola razlike (21:17). Železničar će ovu utakmicu pamtiti i po povredi Vladimira Jevtića koji je u finišu meča izašao šepajući. Kakva je povreda i da li će i koliko odsustvovati sa terena, biće jasno narednih dana.

Nakon 10. kola "Želja" je ostao na osmom mestu sa 10 bodova, dok je Vojvodina na poziciji više.

U narednom kolu Nišlije dočekuju jednog od favorita u ovom takmičenju ekipu Vardara, trenutno drugoplasiranoj ekipi SEHA lige.

Taj meč na programu je već u subotu, 8. decembra od 20:15 u hali "Čair".

VOJVODINA - ŽELEZNIČAR 27:27 (12:11)

VOJVODINA: Perović (6 odbrana, 1 sedmerac), Ničić, Verkić, Milić 1, Mirković, Čelica 4, Potpara, Marijanac, Prodanović, Tomić 3, Stanković 5, Nikolić 3, Rogan, Milašević, Grozdanić 8(4), Vučićević 1.

ŽELEZNIČAR: Lazić (2 odbrane, 1 sedmerac), Stošić (3 odbrane, 1 sedmerac), Milovanović 2, Potkonjak, Stanojević, Sretenović 3, Mađar, Vejin 5, Milosavljević 1, Živković 3, Spasić, Marković 8(3), Jevtić 2, Damjanović 1, Kljajić 2, Pavlović.

Plavi karton: Saša Marijanac (Vojvodina) u 60. minutu. Isključenja: Vojvodina 16, Železničar 18 minuta. Sedmerci: Vojvodina 6(4), Železničar 4(3). Sudije: Boris Satordžija i Saša Pandžić (Bosna i Hercegovina).