Mačva bez bodova pred domaćom publikom

Utakmica pretposlednjeg kola Super lige Srbije u ovom delu sezone, počela je nepovoljno za domaću Mačvu, jer je već u drugom minutu susreta zbog direktnog crvenog kartona, isključen Nenad Jovanović. Brojna publika sa tribina znala je da sledi velika borba zbog čega je bodrila igrače Mačve tokom celog meča, koji su stvarali šanse kao da su u kompletnom sastavu.

Sa igračem manje, Šapčani su uspeli da dođu do prednosti u 15. minutu golom Miloša Adamovića, ali ubrzo potom Igor Zlatanović u 23. minutu izjednačuje rezultat. Konačan ishod meča postavljen je u 29.minutu, pogotkom Milana Stojanovića za 1:2 čime su gosti iz Šapca odneli sva tri boda. Utakmicu je obeležio i veliki broj žutih kartona, šest za Šapčane, dok je sudija Nenad Đokić, igračima Radničkog dosudio pet kartona.

Šef struke ekipe Radnika, Milan Milanović zadovoljan je osvajanjem sva tri boda u Šapcu. „Verovatno je sa strane delovalo da je uzbudljiva utakmica, međutim za moj pojam, bila je isuviše nervozna. Već na samom početku meča, dobili smo prednost, imali igrača više ali smo prvih 15-tak minuta loše igrali, primili gol sasvim zasluženo. U nastavku smo vrlo pametno odigrali, ne samo što smo dali dva gola, nego smo i imali igru pod kontrolom. Imali smo i dosta sreće u nekoliko navrata, Mačva je promašila dve zrele šanse. Za razliku od prvog u drugom poluvremenu smo nekako baš bili nervozni, nismo dobro zatvorili sredinu, nismo bili nešto posebno opasni po gol protivnika, samo da smo malo smirenije odigrali, sa igračem više mislim da smo mogli još neki gol da upišemo. Zahvaljući sreći i borbenosti došli smo do zaslužene pobede. Ovde je Zvezda ispala u Kupu, tako da ovu pobedu možemo smatrati i jednim malim podvigom. Čestitam Mačvi na dobroj i borbenoj igri i srećno u nastavku“, rekao je Milanović.

Šef stručnog štaba crveno-crnih, Darko Tešović čestitao je Radniku na žustroj i muškoj borbi, kao i igračima Mačve koji su posebno u drugom poluvremenu igrali kao da su oni bili brojniji na terenu. „Na trenutke meč je delovao dosta nervozno, ali zajednički susreti ove dve ekipe već odavno deluju tako. Moram da budem malo realan i da kažem da je moja ekipa stvarno zaslužila sve pohvale za ono što je pružila danas. Imali smo igrača manje, ne pravim alibi od te činjenice, ali ekipa Radnika je od početka meča dobila prednost, a u ozbiljnom fudbalu igrač više mnogo znači. Ne možete da se postavljate isto kada ste kompletni i kada to niste, a ja želim da istaknem da smo mi isto igrali, ništa nismo hteli da menjamo. Samo smo vratili veznog igrača u zadnju liniju, igrali dobro i poveli u 15.minutu.  Međutim, u fudbalu psihologija igrača se menja iz trenutka u trenutak, kod nas je bila specifična situacija, igrač manje, vodimo 1:0, igramo kod kuće, to je bio veliki motiv, ali protivnik se opustio jer nema više šta da izgubi i krenuo igrački brojniji svom snagom. To je bilo vrlo problematično i zato smo tako brzo i primili dva gola. Tu je Radnik stao, a mi smo u drugom poluvremenu igrali kao da smo mi bili brojniji na terenu. Neki direktni i udarci glavom, su tehnički udarci koji moraju da se realizuju sa pet metara. Imali smo opet prečku, stativu...Okrećemo se novom susretu, već u petak gostujemo Partizanu i sva pažnja biće usmerena na pripremu te utakmice“, naveo je Tešović.

Radnik: Vasiljević (g, k), Mladenović, Stevanović, Pantelić (Bojić od 90.min), Stojanović, Đorđević, Pejčić, M. Stojanović (Džemaili od 90.min), Stanisavljević, Danoski (Pavlović od 60.min) i Zlatanović. Žuti kartoni: Danoski u 04.min, Pejčić 16, M. Stojanović 34, F. Stojanović 46. i Stevanović u 90.min.

Mačva: Puletić (g), Pejović (k), Tošić (Marić od 61.min), Ivić, Jovanović, Obrovac, Gavrić, Šušnjar (Jeremić od 59.min), Adamović, Gemović (Stevanović od 78.min) i Lazarević. Žuti kartoni: Adamović u 13.min, Gemović 32, Tošić 51, Obrovac 83, Pejović 86. i Gavrić u 90.min. Crveni karton: Nenad Jovanović u 02.minutu.

U poslednjem kolu ovog dela superligaškog prvenstva, fudbaleri Mačve gostuju ekipi Partizana. Utakmica se igra u petak, 14.decembra od 18 časova.