Kikinda pobedila Crvenu Zvezdu

Rukometaši Crvene zvezde poraženi su od novajlije u Superligi, ekipe Kikinde Grindeks u dvorani „Jezero“ u okviru 12.kola – 25:22 (10:11).

Crveno-beli su ispustili nove bodove i od prilike da polusezonu krunišu na visokoj poziciji došli su u situaciju da je i peta pozicija upitna.

Zvezda veoma oslabljena neigranjem Davora Lakovića, Dalibora Đorđijevića, Petra Panića i Vukašina Popovića koji su zadobili lom prsta, kao i duže odsutnog Dušana Hercegovca zbog loma nosa. Golman Nemanja Ljubenović se oporavio i vratio u ekipu, dok je u timu bio i roviti Mihajlo Stošljević.

Dobro su otvorili utakmicu crveno-beli, poveli sa 1:3, zatim i sa 2:5, i uglavnom je Zvezda imala tri gola prednosti koje održavala do finiša kada je golom Bugarinovića povela 8:11, ali su Lisica i Mitrić postavili konačnih 10:11 na kraju prvih trideset minuta.

Međutim, već na startu drugog perioda igre Kikinda je preokrenula rezultat i povela prvi put nakon uvodnih 1:0, a nakon gola Mitrića za 15:12 Nenad Peruničić je zatražio tajm-aut. Minut odmora je urodio plodom, Zvezda je izjednačila na 16:16, ali Milan Lisica je bio kreator novog preokreta koji je doneo nova tri gola prednosti Kikindi (20:17), vođstvo koje izabranici Nenada Peruničića nisu uspeli da stignu do kraja meča. U poslednjih desetak minuta domaća ekipa je kontrolisala rezultat, imala tri gola prednosti, a pobedu je potvrdio Lisica sa sedam metara u 58. minutu pogodio za 24:21, Ljubojević i Komarek su postavili konačnih 25:22 za Kikindu.

Kikinda je nakon dolaska Gorana Kurteša vezala i treći uzastopni trijumf, dok su crveno-beli zabeleži četvrti neuspeh u sezoni.

Najefikasniji u redovima Crvene Zvezde bio je Borislav Ljubojević sa 7 golova, Petar Bugarinović je pogodio četiri puta, Ivan Rajičević 3. Na drugoj strani Milan Lisica sa 11 golova najefikasniji na susretu.

Poslednju utakmicu u 2018.godini i u ovoj polusezoni Crvena zvezda će odigrati u subotu u „Šumicama“ protiv Spartaka u 18 časova.

Kikinda – Crvena zvezda 25:22 (10:11)

Kikinda, dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 880. Sudije: Blagojević i Đokić (obojica iz Jagodine). Sedmerci: Kikinda 6 (5), Crvena zvezda 4 (3). Isključenja: Kikinda 4, Crvena zvezda 8 minuta.

KIKINDA: Kecman, Trninić, Dukatarov 1, Lisica 11 (4), Golić, Blažić, Kenjalo, Kurteš 2, Miškov, Gamber, Vrgović 3, Trumbetaš 3, Vitas, Komarek 2, Mirić 3 (1). Trener: Goran Kurteš

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Pešić 2, Horvat 1, Lazić, M. Nikolić, N. Nikolić 2, Tufegdžić, LJubojević 7, LJubenović, Bugarinović 4 (2), Radisavljević, Dimić 1, Rajičević 3 (1), Jovanović, Petrić 1, Stošljević 1. Trener: Nenad Peruničić

Piše: rukometnizurnal