Irak i Saudijska Arabija pobjedama startali na Kuou Azije

Četvrtog dana Kupa Azije na rasporedu su  bile dvije utakmice. U prvoj utakmici dana na teren su izašle reprezentacije Iraka i Vijetnama, a rezultat je u konačnici glasio 3:2 za Irak.

Vijetnamci su prvi poveli autogolom Atijaha u 24. minuti. 11 minuta kasnije Ali je izjednačio na 1:1, da bi u finišu prvog poluvremena Vijetnam ponovo poveo golom Punga. Nastavak susreta donio je rezultatski preokret. Iračani su golovima Tarika u 60. i Adnana u 90. minuti stigli do punog plijena.

U drugoj utakmici Saudijska Arabajija je opravdala epitet favorita, te je rutinski 4:0 savladala Sjevernu Koreju. Golovima Bahira i Al Fatila na odmor se otišlo sa prednošću Saudijaca 2:0, da bi u nastavku mrežu Koreje pogađali Al Davsari i Al Muvalad. Kup Azije nastavlja se danas, a na rasporedu su tri utakmice.