Filip propustio veliku priliku

Filip Krajinović završio je svoj nastup na Australijan Openu. Bolji od njega bio je Borna Ćorić koji je slavio sa 3-1.

Filip je sjajno otvorio meč. Borna je bio nervozan i dosta je griješio a naš teniser je to koristio. Napravio je dva brejka i dobio je prvi set sa 6-2. U drugom i trećem setu viđena je velika borba i dosta izjednačen tenis. Međutim, u oba seta isti scenario. Po jedan brejk Ćorića za preokret i vodstvo u setovia (6-3,6-4). U četvrtom setu Filipova igra se poptuno raspala. Tome je kumovao i rani brejk Ćorića ali i izgubljeno samopouzdanje Krajinovića. Imao je Ćorić 5-2 i servis za meč ali je Filip uzeo servis Borni. Ipak, u naredno gemu Filip gubi svoj servis i samim tim gubi i meč.

Filip je uradio dosta. Prvu pobjedu ostvario je na Gren Slemu na ovogodišnjoj Australiji, došao je do trćeeg kola ali djeluje da je olako ispustio Ćorića koji je mnogo griješio. Pogotovo je šteta jer bi u osmini finala išao na boljeg iz meča Popirina i Puija a tu bi Filip itekako imao šansu i za četvrtfinale. Ovako, Borna je na sjajnom putu da dođe minimum do četvrtfinala Gren Slema.