Rukometni klub Spartak Vojput osvojio memorijalni turnir "Drago Jovović"

Rukometni klub Spartak osvojio je tunir "Drago Jovović" koji je održan u Vrbasu poštro su u finalu savladali domaćina Vrbas Petrol.

Na dvodnevnom turniru koji je održan 26. i 27. januara učestvovao je domaćin Vrbas Petrol, Jugović, Novi Beograd i Spartak.

Subotičani su u polufinalu savladali ekipu Jugovića sa 26:21 (11:10). Prvo poluvreme proteklo je u rezultatski izjednačenoj igri. Golom novajlije Strahinje Petrovića, Spartak je poveo u 3. minutu sa 1:0. Jugović je ubrzo izjednačio i u 15. minutu golom Radića stigao do tri gola prednosti 4:7. Razigrali su se subotičani te golovima Ilije Petrović i Peić Željka poravnali na 8:8. U poslednjem minutu prvog poluvremena Kojadinović Uroš dovodi subotičane u vodstvo od 11:10.

U nastavku susreta puno bolja igra Spartaka. Napravili su subotičani seriju od 5:1 za vodstvo od 16:11. Stečenu prednost lako su održavali da bi desetak minuta pre kraja imali prednost od sedam golova, 22:15. Na kraju ubedljivih 26:21. Najbolji pojedinac utakmice bio je desno krilo subotičana, Uroš Kojadinović sa 8 postignutih golova, levo krilo Petrović Strahinja postigao je sedam dok je Ilija Petrović 6 puta poslao loptu u mrežu.

RK Spartak je u borbi za pobednički pehar u finalu savladao domaćina Vrbas petrol sa 31:30. Finalna utakmica je bila izuzetno kvalitetna. Subotičani su prikazali nešto slabiju igru u odnosu na polufinale, ali su ipak uspeli da savladaju domaćina. Meč je počeo odlično za Spartak, golovima Ilije Petrovića i mladog Nikole Stefanovića Spartak je poveo sa 6:1 u 11. minutu. Domaćini predvođeni iskusnim Urošem Elezovićem polako su smanjivali razliku. Sedam minuta kasnije prišli su na samo gol zaostatka 8:9. Leovac i Stefanović donose prednost od tri gola, 11:8. Golovima Klasana, Vrbas dolazi do poravnanja rezultata, 13:13 minut pre kraja prvog dela. Leovac postiže gol za subotičane a Vojičić poravnava, 14:14.

Početkom drugog poluvremena Vrbas je stigao do prvog vođstva, međutim Spartak je ubrzo odgovorio i u 42. minutu ponovo imao tri gola prednosti 21:18. Šest minuta kasnije Vrbas je ponovo izjednačio, 24:24, a ubrzo stigao i do minimalnog vođstva, 26:25. Trgli su se subotičani i vrlo brzo preokrenuli rezultat u svoju korist. U poslednjem minutu poveli su sa 31:29 da bi sa zvukom sirene domaćin uspeo da ublaži poraz.

Po završetku finala proglašeni su i najbolji pojedinci. Najbolji igrač turnira je Uroš Elezović iz ekipe Vrbasa, najbolji golman je takođe iz domaće ekipe, Jurakić Marko. Najbolji strelac turnira je Petrović Ilija iz ekipe Spartak Vojput sa 13 postignutih golova u dve utakmice.

Polufinale: Spartak - Jugović 26:21 (11:10)

Spartak: Milutinović, Peić Željko 1, Peić Jovan 1, Šukić 1, Spremo, Kojadinović 8, Pjevalica, Karan 1, Petrović I. 6, Petrović S. 7, Leovac, Stefanović 1, Arđelan, Raković, Obradović.

Jugović: Milovanović, Bijelac 1, Marić 1, Jeremić, Momčilović, Bogojević 1, Ilijin 1, Radić 3, Aćimov, Grozdić 4, Ćeran, Bosnić 1, Andrić, Bečejac 3, Stevović 5, Kakula 1, Zukić.

Požarevac 27 : 32 Jedinstvo
SC Voždovac 2012 36 : 28 Loznica
Jugović 27 : 26 Lavovi BP
Mačva 30 : 28 Vrbas Petrol
Proleter 43 : 38 Kolubara