Pobeda fudbalera Radničkog 1923 i u četvrtoj proveri

Fudbaleri Radničkog 1923 nastavili su niz trijumfa u prijateljskim utakmicama. Kragujevčani su danas u četvrtoj proveri ove zime pobedili na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ Kolubaru iz Lazarevca sa 2:0 (1:0).

Utakmica sa Lazarevčanima trebala je da bude prijateljskog karaktera, ali je usled nešto oštrijih duela na terenu došlo do povišenog emocionalnog naboja kod igrača oba tima. Zanimljivo, jedan od najnervorznijih aktera današnjeg susreta bio je iskusni napadač Kolubare Dragan Čadikovski, koji je u svojoj bogatoj karijeri jedno vreme nosio i dres kluba sa „Čika Dače“.

Kada izuzmemo ove „varnice“ na terenu, možemo reći da su kragujevački prvoligaš i lider Srpske lige Beograd odigrali jednu dobru utakmicu. Igrači Radničkog 1923 još jednom su pokazali visok nivo discipline u igri i čvrstinu u duelima sa iskusnim igračima Kolubare. Na kraju su kaznili dva defanzivna propusta Lazarevčana i došli do zaslužene pobede golovima Andrije Ratkovića i Ognjena Ilića.

Trener Dejan Nikolić je opet odmarao pojedine igrače, pa tako danas nisu igrali Aleksa i Tomislav Todorović, kao ni Milan Ilić. Treba napomenuti da su se i na ovoj utakmici novajlije pokazale u odličnom svetlu, tako da je prvi utisak da su Kragujevčani „uboli“ sa pojačanjima.

Prvi detalj vredan pažnje jeste situacija iz 9. minuta, kada je nakon ubačene lopte od strane Mileta Vujasina, mladi Đorđe Maksimović pogodio stativu.

Pet minuta kasnije Vujasin je iz prekida šutirao oštro po zemlji, ali je golman Kolubare Tanasijević bio dobro postavljen.

U 17. minutu Stevan Kovačević je posle centaršuta Žerađanina zahvatio loptu u srcu šesnaesterca, ali je šutirao pravo u protivničkog golmana.

Šest minuta kasnije Radnički 1923 stiže do vođstva. Ovoga puta centrirao je Popović, a Ratković spretno reagovao pred golom Kolubare i zatresao mrežu.

Do kraja prvog dela igre nije bilo izrazitih prilika, pa se na odmor otišlo sa minimalnim vođstvom Kragujevčana.

Gosti su prvi put ozbiljnije pripretili tek u petom minutu nastavka susreta. Tadić je lepo ubacio loptu pred gol Radničkog, a tamo novi čuvar mreže Kragujevčana Stefan Vasić uspeo da interveniše pre Radonjića.

Kardinalnu grešku Kočića u 55. minutu rutinski je kaznio Ognjen Ilić dupliravši vođstvo Kragujevčana na 2:0.

Finiš utakmice više je obilovao čarkama na terenu, nego nekim izglednim prilikama. Vredi pomenuti solidan pokušaj Milisavljevića u 60. minutu i dobru situaciju u kojoj se našao Ognjen Ilić dva minuta kasnije, ali nije uspeo da reaguje na željeni način.

RADNIČKI 1923 – KOLUBARA  2:0 (1:0)

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca:
50
Sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac)
Pomoćnici: Filip Petronijević, Pavle Vasilijević (obojica iz Kragujevca)
Strelci: Ratković u 23. i O. Ilić u 55. minutu

RADNIČKI 1923: Raičević, Zdravković, Popović, Petrović, Rađen, Aleksijević, Kovačević, Žerađanin, Maksimović, Vujasin, Ratković. Igrali su još: Vasić, Varjačić, Grbović, O. Ilić, Đorđević, Milisavljević, Cvijović i Božović.

KOLUBARA: Tanasijević, Beljić, Cvetković, Ljubinković, Ćulum, Mladenović, Lazić, Stojanović, Jovanović, Ćirović. Igrali su još: Kovačević, Radovanović, Mihajlović, Pantić, Radulović, Kočić, Kaličanin, Tadić, Radonjić, Čadikovski i A. Vasić.

Sledeću kontrolnu utakmicu fudbaleri Radničkog 1923 odigraće u sredu, 6. februara protiv Sloge iz Požege.

Radnički (NB) 6 : 1 Brodarac
Kolubara 2 : 0 Crvena Zvezda
BSK Borča 2 : 1 Zvezdara
Radnički (O) 1 : 0 GSP Polet Dorćol
Grafičar 3 : 2 Lokomotiva
IMT 3 : 2 Prva Iskra
Jedinstvo 3 : 0 Stepojevac Vaga
OFK Beograd 4 : 3 BASK