Naisa u četvrtfinalu Čelendž kupa, dupla pobeda protiv Pelistera

Treći put u svojoj istoriji Ženski rukometni klub Naisa iz Niša plasirao se među osam najboljih ekipa u Čelendž kupu i to pobedom i u revanšu osmine finala nad Pelisterom iz Makedonije (34:24). Ukupnim trijumfom od 67:50 slavile su niške rukometašice koje će u utorak, 12. februara saznati ime protivnika u četvrtfinalu.

Šansu dobile i mlađe igračice: Magdalena Petković; foto: JV / Vanja Keser

Novom pobedom u hali "Čair" nad Pelisterom, ovog puta ubedljivije nego u prvom meču kada je bilo 33:26, igračice Naise su obezbedile novi evropski uspeh - plasman među osam najboljih u Čelendž kupu, takmičenju koje je niška ekipa osvojila 2007. godine.

Pružale su gostujuće igračice otpor u prvom delu prvog poluvremena, ali bez mnogo uspeha pošto, pored 0:1 i 7:8 nisu imale osetniju prednost. I baš pri tom drugom vođstvu Pelistera u 14. minutu trener domaćina Svetislav Jovanović "zaradio" je isključenje koje kao da je "trgnulo" njegovu ekipu koja je preokrenula i povela sa 10:8, a potom do kraja prvog dela igre povela sa 17:12.

Naisa je održavala i uvećavala prednost, pa su poslednjih 15 minuta šansu dobile igrčice sa klupe koje nisu izneverile poverenje trenera pošto je na kraju bilo 10 golova razlike (34:24).

Odigrali smo kvalitetnu utakmicu, posebno u fazi odbrane. Nosioci igre su mi dali priliku da ih odmorim. Ovo je veliki uspeh za Naisu, a u četvrtfinalu nema lakih protivnika. Mislim da bi bilo dobro izbeći ekipe iz Švedske i Belorusije - rekao je trener Naise.

Žreb za parove četvrtfinala Čelendž kupa biće u utorak, 12. februara, a potencijalni protivnici su švedski Boden i Kristijanštad, Pogon Ščećin iz Poljske, Gomel iz Belorusije, Kvintus iz Holandije i Rokasa iz Španije.

Naisa - Pelister 34:24 (17:12)

Niš, hala "Čair". Sudije: Emil i Ernest Agakiši (Azerbejdžan). Sedmerci: Naisa 3(1), Pelister 6(5). Isključenja: Naisa 8, Pelister 4 minuta.

NAISA: Čogurić (8 odbrana, 1 sedmerac), Bogdanović, Ivanović (5 odbrana), Veljković 4, Ivković, Karalić, Zdravković 4, Stefanović 1, Radović 5(1), Pejović 4, M. Petković 3, T. Petković 1, Milojević 2, Stamenković 2, Tanasković 5, Filipović 3.

PELISTER: Durlanova (6 odbrana, 1 sedmerac), Kiceska, Ristova (3 odbrane, 1 sedmerac), Božinovska 3, Raif 3, Nikolovska 4, Milosavljević 6(4), Talevska, Čokeli 2, Filiposka, Belevska 1, Jankulovska 5(1), Karanfilovska.
Semafor: 4:2(7), 7:8(14), 14:11(23), 22:14(39), 28:18(50).