Kragujevčani udarili u Lokomotivu

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 pretrpeli su danas drugi poraz u okviru zimskih priprema. Učenici Dejana Nikolića su u osmoj kontrolnoj utakmici poraženi od beogradske Lokomotive, člana Srpske lige Beograd, rezultatom 0:1 (0:0).

Žestok ritam rada tokom zimskih priprema očigledno je ostavio traga na fudbalerima kragujevačkog prvoligaša. Pulene Dejana Nikolića polako sustiže umor, što je sasvim uobičajeno za završnu fazu priprema. Stoga i ne čudi nešto slabije izdanje fudbalera Radničkog u današnjem susretu sa srpskoligašem iz Beograda.

Trener Nikolić danas nije mogao ponovo da računa na sve igrače, budući da su zbog lakših povreda izostale novajlije Stefan Grbović i Luka Milisavljević. Ono na šta je šef struke Šumadinaca stavio akcenat, jeste uigravanje štoperskog para Rađen-Petrović, koji će nakon odlaska Milana Ilića u Sloveniju verovatno figurirati kao glavna opcija u poslednjoj liniji odbrane.

Utakmica, sama po sebi, nije donela neki preterani kvalitet fudbala. Beogradska Lokomotiva, pod vođstvom trenera Slavena Kovačevića, pokazala se kao izuzetno disciplinovana i čvrsta ekipa, koja sigurno zaslužuje bolji plasman u odnosu na deseto mesto na tabeli Srpske lige Beograd.

Prvo poluvreme proteklo je uglavnom u taktičkom nadigravanju, bez većih prilika za golove. Vredan pomena bio je pokušaj Trajkovića iz 14. minuta, kada je izblokiran, kao i poništen gol Maksimovića u 19. minutu, kome je prethodila lepa akcija momaka u crvenim dresovima.

Drugi period igre bio je za nijansu sadržajniji. Već u 47. minutu Beograđani su propustili izuzetnu priliku da dođu do vođstva. Trajković je ubacio loptu iz prekida, Stojanov glavom šutirao pod prečku, ali je odnekud „izronio“ Stefan Vasić i efektnom paradom pokazao da nije slučajno došao na „Čika Daču“.

Tri minuta kasnije novi pokušaj fudbalera Lokomotive. Ovoga puta šutirao je Stojanović sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.

U 64. minutu beležimo i odličan udarac Lukića sa nekih osamnaest metara udaljenosti po sredini gola, ali je čuvar mreže Lokomitive Obadal uspeo da izbije loptu preko prečke.

Veliku šansu za domaći tim u 73. minutu propustio je mladi Filip Đurović posle asistencije Lukića, kada sa 4-5 metara udaljenosti nije uspeo da savlada Obadala. Minut kasnije Đurović se revanširao asistencijom Lukiću, ali je odbrana Lokomotive pravovremeno reagovala i izblokirala udarac fudbalera Radničkog.

Pitanje pobednika rešeno je pet minuta pre kraja utakmice. Bajšić je izveo korner, a Stojanov na drugoj stativi sačekao loptu i udarcem iz prve je poslao iza leđa Stefana Vasića.

RADNIČKI 1923 – LOKOMOTIVA (BEOGRAD) 0:1 (0:0)

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca:
100
Sudija: Milica Milovanović (Kragujevac)
Pomoćnici: Marko Dačović, Andrija Raković (obojica iz Kragujevca)
Strelac: Stojanov u 85. minutu

RADNIČKI 1923: Raičević, Zdravković, A. Todorović, Petrović, Rađen, Aleksijević, Arsenijević, Maksimović, T. Todorović, O. Ilić, Đorđević. Igrali su još: Vasić, Varjačić, Popović, Božović, Kovačević, Žerađanin, Đurović, Vujasin i Lukić.

LOKOMOTIVA: Obadal, Bjelanović, Bajšić, Poledica, Vukčević, Stojanov, Marković, Stevanović, Nikolić, Galić, Trajković. Igrali su još: Vukičević, Ilijev, Sremčević, Jovanović, Dragičević, Tadić i Kuzmanović.

Bila je ovo osma kontrolna utakmica kragujevačkog prvoligaša u ovom pripremnom periodu. Poslednju proveru pred nastavak sezone u Prvoj ligi Srbije fudbaleri Radničkog 1923 imaće u sredu, 20. februara od 14 časova, kada će na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ ugostiti Borac iz Čačka.