Slogin revanš Žarkovu

Posle dva vezana gostovanja i poraza u Pirotu i Aleksincu, košarkši kraljevačke Sloge ugostili su tim Žarkova,velikog dužnika", ekipu koja je do prve prvenstvene pobede došla jesenas upravo protiv Kraljevčana. Slabo je Sloga počela utakmicu, bez kapitena Đorđevića nije bilo prave organizacije napada, greške su se nizale i Beograđani su mirnom igrom u odbrani i sugurnom u napadu stekloi blagu prednost koju su održavali do kraja ovog perioda. Zanimljivo da je više od pola poena Sloge u prvoj četvrtini postigao Luka Tomašević - 8. Sve do polovine druge četvrtine gosti su bili u vođstvu i igrali bolje, a onda se razigrao Stefan Sretenović, plejmejker "belih". Pogodio je 13 poena za šest minuta igre i Sloga je stigla do vođstva 34-29. Ipak, isti igrač je zbog dve namerne lične greške pre vremena morao na tuširanje, a Sloga je uspela da sačuva pet poena prednosti pred nastavak duela 40-35.

Detalj sa utakmice Sloga-Žarkovo

Kraljevčani su u trećem minutu trećeg perioda prvi put došli do dvocifrene prednosti, poeni Ševića doneli su Slogi vođstvo 48-37. To je bio uvod u mnogo bolju igru "belih" koju je na sebi prepoznatljiv način kreirao Nenad Đurđević postigavši u ovom delu meča 11 poena. Razigrao je sve saigrače, pogotovo centra Beloicu i nakon 30 minuta igre na semaforu je pisalo 61-47 za Slogu.

Posle poena Dušana Miletića stigla je Sloga i do kapitalinih 72-51 i za mnoge je to bio trenutak kada je odlučen pobednik u ovom susretu. Na kraju, uz gromoglasne aplauze vernih navijača Sloga je slavilapobedu rezultatom 80-64.

Boljom igrom u drugom poluvremenu Sloga došla do ubedljivog trijumfa protiv Žarkova

SLOGA – ŽARKOVO 80 - 64 (15-20, 25-15, 21-12, 19-17)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: Ilić, Zdravković, Krečković (svi Niš)

SLOGA: Šević 8, Kostić, Đurđević 13, Radić 9, Sretenović 13, Stamenić, Miletić 7, Simović, Erak, Beloica 14, Tomašević 16

ŽARKOVO: Terzić, Rajan, Balović 5, Jevđenijević 5, Dimić, Popović 15, Vujinović 7, Nešić 14, Makivić, Stanojević 18