Preokret Čukaričkog, Šarić pogodio u 89. minutu za pobedu protiv Napretka

Preokret Čukaričkog, Šarić pogodio u 89. minutu za pobedu protiv Napretka-MarkoŠarić-

Odličan meč na Banovom brdu, Čukarički je posle velikog preokreta slavio treći vezani trijumf, protiv sjajne ekipe Napretka. Trenutak odluke dogodio se u 89. minutu, kad je posle prelepe asistencije Tedića pogodio je Marko Šarić.

Prvi je zapretio Napredak u četvrtom minutu, posle odlično ubačene lopte iz kornera sa desne strane, glavom je šutirao Ilić, ali je lopta otišla za malo pored gola. Uzvratio je Čukarički u sedmom minutu, takođe posle kornera. Kopitović je sjajno šutirao glavom, golman Petrović je kratko odbio loptu, a Kajević je sa metar razdaljine pogodio prečku.

Drugi korner za Čukarički i druga prečka. Ovoga puta Docić je izveo korner sa desne strane, najviši u skoku bio je Miladin Stevanović, ali je lopta ponovo pogodila okvir gola. U desetom minutu još jedna odlična akcija Brđana, Mudrinski je oteo loptu na 30 metara od protivničkog gola, dodao do Kajevića, ovaj je maestralno proigrao Lukovića, ali mu je Petrović odbranio udarac sa osam metara.

I Napredak je igrao ofanzivno, pa je imao odličnu priliku u 15. minutu, kad je Ndijae šutirao sa 17 metara, za malo pored gola. Isti igrač je pokušao i deset minuta kasnije, glavom je posle ubačene lopte sa desne strane, ali je šutirao pored gola. Kruševljani su poveli u 30. minutu, prelepim pogotkom Ivanovića. Zahvatio je igrač gostujućeg tima loptu „makazicama“ sa desetak metara, ona je na putu do gola pogodila Šapića i prevarila je golmana Stevanovića – 0:1.

Posle dugo vremena šansu je imao i Čukarički, posle solo akcije po desnoj strani šutirao je Luković pravo u golmana Petrovića. Samo što je počelo drugo drugo poluvreme, posle samo 34 sekunde Čukarički je izjednačio. Birmančević, koji je na poluvremenu zamenio Vidosavljevića, oteop je loptu gostima, ušao u šesnaesterac i između dvojice čuvara proturio loptu ka Dociću, ovaj je šutirao, golman Petrović je odbranio, ali je sve to sjajno ispratio Miladin Stevanović, koji je iz neposredne blizine pogodio – 1:1.

Samo dva minuta kasnije mogao je Čukarički i da povede, ali je lopta posle šuta Kajevića iz okreta sa 17 metara otišla za malo pored gola Napretka. U 57. minutu jedanaesterac za Brđane, Nemanja Petrović je u svom šesnaestercu oborio Birmančevića, kojem je sjajno dodao loptu Kajević. Loptu je uzeo Mudrinski, šutirao je snažno u levu stranu, ali je golman Nikola Petrović maestralno odbranio.

Veliku priliku u 65. minutu imao je Napredak, posle brzo izvedenog kornera na šest metara usamljen je ostao Marinković, koji je očajno zahvatio loptu glavom. Pet minuta kasnije odlična prilika na drugoj strani, Miladin Stevanović je sa ivice šesnaesterca šutirao, ali je lopta po treći put pogodila prečku Napretkovog gola.

U 72. minutu odličan pokušaj Đorđevića sa 25 metara, lopta je za koji santimetar završila pored Petrovićevog gola. Tri minuta kasnije jedna od najboljih prilika za domaće, Docić je poslao maestralan pas ka Šariću, a ovaj je sa osam metara pogodio stativu.

Trenutak odluke dogodio se u 89. minutu. Tedić je izdržao dva duela sa igračima protivničke odbrane, prelepo je uposlio Šarića, koji je uspeo da savlada Petrovića – 2:1. Emocije su ga savladale u tom trenutku, te je zbog skidanja dresa dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Čukarički – Napredak 2:1 (0:1)

Strelci: 0:1 – Ivanović u 30, 1:1 – M. Stevanović u 46, 1:2 – Šarić u 89. minutu.

Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 500. Sudija: Igor Stojilković. Pomoćnici: Vladimir Jovanović i Darko Savović. Žuti kartoni: Đorđević, Šarić, Birmančević, Mudrinski (Čukarički), Ne. Petrović, Baha, Deak (Napredak). Crveni karton: Šarić u 89. Minutu (drugi žuti).

ČUKARIČKI: N. Stevanović, M. Stevanović, Kopitović, Šapić, Veličković, Docić, Đorđević, Vidosavljević (od 46. Birmančević), Luković (od 77. Tedić), Kajević (od 72. Šarić), Mudrinski.

NAPREDAK: Ni. Petrović, Marinković, Eskić, Aksentijević, Ilić, Đorić (od 64. L. Stevanović), Ostojić, Ne. Petrović (od 62. Deak), Baha, Ivanović, Ndijae.