Kabel pobednik Kupa FSG Novog Sada

U finalu Kuba Srbiji na teritoriji FS Grada Novog Sada fudbaleri Kabela, u lepom ambijentu, pred više od 700 gledalaca, savladali su ekipu Bačke iz Đurđeva sa 2:1 i zasluženo osvojili trofej.

U prvom poluvremenu domaćini su nakon bolje igre stigli do dva gola prednosti, što im je olakšalo da oprvadaju ulogu favorita i stignu do pobede. Već u 1. minutu Klajić je uputio dobar udarac, ali je golman Lišić bio na visini zadatka. Za vodeći gol zasluge pripadaju Radetu Pejiću, koji je prošao po levoj strani, uputio centaršut, Pantelić je propustio loptu, a na drugoj strani bio je Đorđe Knežević koji je preciznim udarcem pogodio sami ugao gola bačke. Do odmora Kabel je postigao još jedan gol, dupli pas su izveli Vladić i Ilić, lopta je došla do najboljeg strelca Kabela Vladića, koji je preciznim udarcem savladao Lišića.

U nastavku utakmice  nešto agilnije krenuli su Đurđevčani. U 68. minutu slobodan udarac izveo je Dušan Gelić,  utrčao je između odbrane domaćih Nikola Petrović i savladao Pilipovića. Krenuli su tada domaćini da uvećaju, stvarali su prilike, a najpovoljniju nije iskoristio Filip Klajić, koji umesto da uputi udarac poigrao se sa golmanom Lišićem koji je izašao kao pobednik. Umalo domaće nije stigla kazna, minut pre kraja utakmice gosti su postigli gol, ali je on opravdano poništen zbog nedozvoljenoj poziciji u kojoj se našao igrač Bačke.

Za učešće u finalu pehar je kapitenu Bačke Predragu Markoviću uručio predsednik FSG Novi Sad Novak Kostrešević. Za osvojeno prvo mesto i nastavak takmičenje u najmasovnijem takmičenju kapiten Kabela Stevan Vučković primio je pehar od člana Gradskog veća Novog Sada za sport Ognjena Cvetićanina.

Nakon ove ceremonije usledilo je veliko slavlje igrača i navijača Kabela, a čestike za prikazanu igru zaslužuje i ekipa iz Đurđeva.

M. Popović

Kabel - Bačka 2:1 (2:0)

NOVI SAD: Igralište Kabela, gledalaca 700, sudija: M. Mitrović (Novi Sad), strelci: Knežević u 17. i Vladić u 42. za Kabel, a Petrović u 68. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Klajić (Kabel), Soldat (Bačka).

KABEL: Pilipović 7, Pejić 7, Vučković 7, Miljević 7, Pantelić 7, Ilić 7 Karać 7), Knežević 8 (Džibrić 7), Klajić 7, Ostojić 7, Petrović 7, Vladić 8 (Nedić 7).

BAČKA: Lišić 7, Dr. Trivunović 7, Lj. Trivunović 7, Dejanović 6,5, Vujović 7, Rogić 6 (M. Trivunović 7), Soldat 6, Marković 7, Bagić 6 (Petrović 7), Gelić 7,5, Du. Trivunović 7 (Janković).