NZ: Omladinac - Moravac Orion 1:2

U 10. kolu Niške zone u Malošištu su se sastale ekipe Omladinca iz Malošišta i Moravac Orion iz Mrštana.  Atmosfera na stadionu i više nego odlična, uz propratne rekvizite miljenici i jednih i drugih su proslavili golove na krajnje sportski način. Prvih 15 minuta obe ekipe su ušle rezervisano u ovaj meč, s obzirom da se ove dve ekipe prvi put sastaju, u 12. minutu posle polušanse Omladinca lopta dolazi do centarfora Omladinca Anđelkovića koji šutira sa leve strane, ali na žalost po domaće navijače golman Mrštana siguran, deset minuta kasnije na centaršut sa leve strane naleteo je odbrambeni igrač Omladinca Đorđe Stanojević koji sa 12 metara umalo pogodio mrežu Mrštanaca. Ekipa Mrštana je u par navrata ozbiljnije pripretila, ali je golman Omladinca Eraković bio siguran. U 43. minutu posle takoreći školske akcije ekipa Mrštana stiže do vodećeg pogodka, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 0:1.

U drugom poluvremenu Omladinac kreće punom parom, i u 62. minutu posle nespretne intervencije odbrane Mrštanaca na loptu nailazi centarfor Omladinca Predrag Anđelković, koji sa 15 metara uspeva da savlada golmana Mrštana koji je bio nesavladiv čitavih 780 minuta, ovim pogodkom ceo stadion Omladinca se digao na noge i pružio neophodnu podršku njihovim mezimcima. U daljem toku meča ređale su se šanse i na jednoj i na drugoj stranu i u 78. minutu ekipa Mrštana iz gotovo indentične akcije kao i kod prvog gola postiže pogodak. Do kraja meča iskusna ekipa Moravca uspela je da sačuva rezultat i zadrži lidersku poziciju, a ekipi Omladinca sve čestitke na borbenošću i na odličnoj fudbalskoj partiji.

Stadion: Sveti Ilija. Gledalaca: 1800.