OFL Lučani: Bratstvo - Bjelica 4:0

Bratstvo je zabeležilo drugu prolećnu pobedu, utisak je, više nego zasluženo. Pedesetak ljubitelja fudbala, videlo je četiri pogotka i sijaset šansi, iz kategorije stopostotnih, uglavnom u režiji domaćih fudbalera. Posebno se istakao iskusni Rendulić, jedini strelac na današnjem susretu. Nije se dugo čekalo na prvi gol. Već u uvodnim minutima, Rendulićev udarac sa ivice kaznenog prostora, završio je iza ledja gostujućeg golmana Milovanovića. Rano vodjstvo, dalo je krila domaćima, koji su nastavili da pritiskaju rivala. Na isteku 30. minuta, Rendulić udvostručuje prednost Bratstva. Gol je postignut iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara iskosa sa desne strane. Čini se da je lopta zakačila živi zid gostiju i promenila pravac, dovoljno, da prevari čuvara mreže. Do kraja prvog dela, beležimo šanse Jankovića i Stojanovića, no njihovi pokušaji završavaju pored gola ekipe Bjelice. Početak drugih 45 minuta nije doneo promenu odnosa snaga na terenu. Domaćin je nastavio da bude konkretniji rival i držao konce igre. Igrao se 55. minut, kada je Marković, pravovremenim pasom pronašao Rendulića, u šesnaestercu gostiju, koji izlazi sam pred golmana, uspeva da ga prevari ali se lopta zaustavlja u bari pred gol-linijom, pa igrači Bjelice otklanjaju opasnost. Minut kasnije, najbolja prilika za tim gostiju. Vukićević je bio u situaciji 1 na 1 sa domaćim čuvarom mreže ali je tukao preko gola. Ono što je propustio Vukićević, nije raspoloženi Rendulić na drugoj strani. Igrao se 66. minut, kada je postigao svoj i timski treći gol. Dobro je po levoj strani prošao brzonogi Petrović, ušao u kazneni prostor, oštro šutirao i savladao Milovanovića ali ne i „čuvenu“ baru pred gol-linijom. Medjutim, ovog puta najbliži lopti je Rendulić, koji je plasira u nebranjenu mrežu. Bratstvo vodi 3-0 i definitivno rešava pitanje pobednika. Koji minut kasnije postavljen je konačan skor a gol je postignut sa desetak metara. Strelac-Rendulić, četvrti put za 4-0. Mogao je i Darko Marinković u finišu susreta da povisi prednost svoje ekipe ali su gosti požrtvovanom intervencijom sprečili da se njihova mreža zatrese i peti put. Današnja igra, odlična je uvertira pred duel narednog kola sa ekipom Dedinja. I na tom meču, Bratstvo će imati prednost domaćeg terena.

Dedinje Junajted 2 : 1 Vrelo
Brezova 1 : 3 Bjelica
Sloga 1 : 3 Bratstvo
Radnički 0 : 6 Kotraža
Jedinstvo 2 : 1 Gorušica
Gradina 1 : 1 Jelica