Lučanci i Somborci podelili bodove

Lučanci i Somborci podelili su bodove u prvenstvenom okršaju. Rezultat 1-1. Gosti su ceo tok susreta bili u podređenom položaju ali su do boda stigli velikom borbenošću i izuzetnim zalaganjem. Treba napomenuti da su domaći do izjednačenja stigli, doslovno, u poslednjim trenucima susreta!Najavljivali su igrači Mladosti ofanzivniju igru i u tom ritmu su i počeli. Na isteku 9. minuta, prvu ozbiljniju priliku nije iskoristio Grujičić. Tukao je pravo u golmana gostiju Žakulu, inače jednog od boljih pojedinaca u redovima ekipe iz Bačke. Tri minuta kasnije plavo-beli ne koriste, ispostaviće se, najbolju priliku na utakmici.

Danas odlični Bojić, prizemnim pasom u prvi plan izbacuje Usenija, koji je izbegao ofsajd zamku i našao se oči u oči sa golmanom Radničkog. Medjutim, suviše je oklevao i šansa je propuštena. U poslednjih desetak minuta prvog dela, beležimo tri obećavajuća napada Mladosti ali je u svim situacijama, čuvar mreže gostiju izašao kao pobednik. Zaustavio je pokušaje Spasojevića, Grujičića i Lazovića u 35. , 38. i 45. minutu. Drugi deo doneo je još veći pritisak igrača u plavo-beloj opremi. Većina akcija kretala je od veziste Bojića, koji je i sam bio u gol šansama u 53. i 61. minutu ali je oba puta šutirao pored gola.

Desetak minuta pre kraja pokušao je Useni, da pogodi mrežu volej udarcem sa petnaestak metara, medjutim šutirao je visoko preko gola. I kada je malobrojna publika očekivala da se meč završi bez golova, desilo se suprotno. Najpre su Somborci, u 90. minutu, dobar kontra-napad pretvorili u vodjstvo. Strelac je bio Jocić. No, uzvratili su domaći, dva minuta kasnije, za konačnih 1-1. Bio je to drugi minut sudijske nadoknade. Ostaje dilema da li je Žakulu savladao domaći igrač Bojić ili je to učinio defanzivac Somboraca, Veselinović. Bilo kako bilo, odmah posle izjednačujućeg pogotka Lučanaca sudija je označio kraj duela.