PLS: Mladost (L) - Teleoptik 1:0

Tradicija duela Lučanaca i „optičara“ nije srušena ni u ovoj sezoni. Gosti su ponovo pobeđeni minimalnim rezultatom u jednoj prosečnoj fudbalskoj predstavi, koju su okarakterisali, loše prvo i nešto bolje drugo poluvreme. Gotovo čitav prvi deo meča, protekao je u rastrzanoj igri, koju su na momente prekidali igrači domaćih, pokušavajući da ugroze besposlenog Filipovića. Međutim, sem pokušaja Miloševića glavom i Spasojevića iz slobodnog udarca, ništa se značajnije nije dogodilo do odlaska na pauzu.

Odmor, kao da je više prijao domaćima, koji su drugih 45. minuta, počeli daleko konkretnije. Takav pristup doneo je rezultat, već u 55. minutu. U kaznenom prostoru Beograđana, Bojića je oborio Živković a za arbitra Sremca, nije bilo dileme – jedanaesterac. Najstrožu kaznu izveo je kapiten Vasić ali je Filipović pročitao njegovu nameru, pa je ostalo 0-0. Nije to obeshrabrilo Lučance, koji nastavljaju sa napadima. Beležimo dobar pokušaj Vasića sa 25 metara, no udarac završava pored stative. Ključni detalj meča zbio se u 73. minutu. Radomir Milosavljević je dobro prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, zatim se vešto oslobodio čuvara i sa penaltika pogodio donji desni ugao za 1-0.

Desetak minuta kasnije, mogao je njegov prezimenjak Stefan da duplira prednost ali je glavom tukao, za malo pored leve stative. Sve se odigralo u petercu Teleoptika. Jedinu šansu za izjednačenje „optičari“ su imali u sudijskoj nadoknadi preko Mitrovića, koji nije uspeo da savlada Drinića, udarcem glavom, pa je na snazi ostao rezultat iz 73. minuta, koji je plavo-bele doveo do 4. pozicije na tabeli.