Tešnjaru bodovi u Peckoj

Prva tri boda u novoj sezoni u Okružnoj ligi Kolubara Tešnjar je doneo iz Pecke. Pobedjena je ekipa domaceg Ribnikara 2:1 (0:0).Tešnjarci su nadigrali domaće u svim segmentima igre i razlog zašto pobeda nije ubedljivija leži isključivo u neefikasnosti napadača. Ali krenimo redom. Već od samog starta bilo je jasno da je ekipa Tešnjara došla u Pecku da pobedi. Posle uvodne inicijative domaćina Tešnjarci polako „spuštaju loptu" i dolaze do svoje igre ubrzo zagospodarivši terenom. Igrom brzih i kratkih pasova vremešni domaćini nisu mogli parirati i u prvom poluvremenu šanse za Tešnjar su se ređale kao na traci. Prilike da postignu gol imali su Marjanović, Jokić, Vučićević, Vasiljević... U finišu prvog poluvremena i domaći su imali svoje prilike posle nekoliko konfuznih intervencija odbrane Tešnjara. U nastavku ista slika, ali je drugo poluvreme donelo golove. Umesto umornog Djurdjevica u igru ulazi Staševic koji je uneo živosti u napad Tešnjara. I konačno gol...i to kakav... evrogol sa oko 25 metara u 52 minutu remek delo je Igora Vujića. Posle samo 5 minuta od ovog gola bilo je 2:0 za Tešnjar. Sjajan beg Staševića po desnoj strani, idealan centaršut na drugu stativu na Marjanovića koji loptu zakucava u mrežu...0:2. Nakon ovog gola bilo je prilika i za treći gol Tešnjara. Izmašili su se Stašević i Marjanović. Ipak, pred kraj se "zakuvalo". Iz jednog prekida domaći koriste karambol u šesnaestercu Tešnjara i lopta je u mreži...1:2, 79 minut. Do kraja Tešnjarci iskusno čuvaju rezultat i ne podležu pritiscima domaćih igrača i publike. Konačan rezultat Ribnikar – Tešnjar 1:2. Slavlje je počelo u Peckoj a nastavilo se u Valjevu na svadbi igrača Tešnjara Vlade Ilića kome i ovom prilikom čestitamo. U narednom kolu Tešnjar je domaćin Pepeljevcu, a utakmica će se igrati na stadionu na Petom puku, (nedelja, 09.septembar, 10.00h) , s obzirom da je „River side" u fazi rekonstrukcije.

Ribnikar 0 : 0 Vrujci
Mladost 2 : 1 Tešnjar
OFK Jabučje 2 : 4 Pepeljevac
Rubribreza 3 : 3 OFK Divci
Sovljak 4 : 2 Trlić
Tulari 3 : 2 Zadrugar
Banjani 2 : 1 ZSK
Brezovica 2 : 1 Polet