29.09.2012 A. Daišević

PLS: Sloga - Novi Sad 4:0

Sloga je u duelu sa neugodnim „kanarincima“ naplatila sve nevolje i nedaće koje su se snašle u prvih sedam kola prvenstva. U tih 630 minuta „beli“ su postigli samo dva, a danas za 51 minut igre ukupno četiri gola. Od početka utakmice puleni Saše Mrkića igrali su disciplinovano, izuzetno jak presing na koji Novosađani nisu imali odgovor. Već u 2. minutu Trnavac je direktno iz kornera pokušao da iznenadi Ristića koji je krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Dvanaest minuta kasnije Sloga je povela. Slobodan udarac na 20 metara od gola protivnika odlično je izveo Radosavljević, Ristić je imao loptu na rukama ali je ona od stative završila put u mreži. Od tog trenutka ređale su se akcije pred golom nesigurnog Ristića. Već u 19. minutu pokušao je Rovčanin sa desetak metara, ali je vratar Novosađana ovoga puta odbranio. U 20. minutu filigranska akcija „belih“ koju je započeo D. Mladenović, nastavio Gobeljić, a u gol pretvorio najbolji Slogin strelac ove sezone Anđelković. Već tada je bilo jasno da tri boda ostaju kraj Ibra. Sloga je do kraja prvog poluvremena plela mrežu ispred gola Ristića, a u 33. minutu danas izvanredni Jovan Jovanović postiže gol glavom što je njegov prvenac u belom dresu.

Na poluvreme se otišlo sa vođstvom Sloge od 3:0 ali domaći su držali ritam i agresivnost igre i na početku drugog poluvremena, što je rezultiralo novim pogotkom Anđelkovića posle još jedne dobre akcije i povratne lopte prosto je zakucao „bubamaru“ u mrežu nemoćnog Ristića. Od tog trenutka domaći su malo spustili ritam igre, a Novosađani konačno došli u poziciju da pređu centar i ugroze gol Sloge. U 55. minutu Nedeljković je iz slobodnog udarca strahovito šutirao i uzdrmao preču Sloginog gola. Deset minuta kasnije Božović je odbranio šut Grujića, a najbolju priliku Novosađani su imali u 86. minutu kada je Nedeljković šutirao „kiflu“ sa 18 metara, a Božović bravurom loptu izvadio iz samog ugla. Na drugoj strani domaći su propustili priliku da slave ubedljiviji trijumf, jer je Rovčanin u 74. minutu imao zicer, ali se istakao vratar Novosađana Ristić. Na kraju meča, malobrojna kraljevačka publika aplauzima je ispratila bele posle druge prvenstven pobede.

Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Aleksandar Živković (Niš) 8. Pomoćnici: Oliver Petrović (Niš), Slavoljub Pavlović (Trstenik) po 8. Žuti kartoni: S. Mladenović, Trnavac (Sloga), Babić i Mišan (Novi Sad).

Strelci: Radosavljević u 14, Anđelković u 20. i 51, Jovanović u 33. minutu.

SLOGA: Božović 8, S. Mladenović 8, D. Mladenović 8, Miletić 8, Radosavljević 8, Marušić 8, Gobeljić 8 (od 79. Milovanović -), Rovčanin 8, Anđelković 8,5, Trnavac 8,5, Jovanović 8,5 (od 70. Đorđević 7,5).

NOVI SAD: Ristić 5, Mijić 5, Čobanov 5, Babić 5, Božičić 5, Stančetić 5 (od 76. Bajić -), Vidović 5, Mišan 5, Jovanović 5, Roksa 5 (od 46. Nedeljković 5,5), Bogunović 5 (od 46. Grujić 5,5).

Igrač utakmice: Dragoljub Anđelković

Teleoptik 1 : 3 Napredak
Čukarički 2 : 0 Jedinstvo Putevi
Metalac (GM) 5 : 0 Timok
Sloga (K) 4 : 0 Novi Sad