PLS : Mladost (L) - Kolubara 1:0

U utakmici 9. kola Prve lige Srbije, Lučanci su savladali Lazarevčane minimalnim rezultatom i prvi put pobegli iz zone ispadanja od kako je prvenstvo startovalo. Gosti se nisu predstavili kao tim koji zauzima poslednju poziciju, imali su i oni svoje prilike, koje nisu uspeli da realizuju, pa su zabeležili i šesti ovosezonski poraz. Jedan detalj, na samom startu meča, privukao je pažnju oko 250 gledalaca. Naime, oba tima su bila u tamnijoj varijanti opreme, pa je bilo malo teže razlikovati fudbalere jedne i druge ekipe. No, glavni arbitar Siniša Sremac iz Rume, dozvolio je da se igra. Ipak, drugi deo susreta, prvotimci Kolubare odigrali su u belim majicama sa odgovarajućim brojevima, pa je situacija na terenu bila daleko jasnija.

Uvodni trenuci doneli su po jednu priliku na obe strane, koju nisu uspeli da realizuju Prtenjak kod domaćih, odnosno Stevanović kod gostiju. Na isteku desetog minuta Mladost je mogla do prednosti preko Milosavljevića ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora Lukić zaustavio. Međutim, ubrzo je usledio vodeći pogodak plavo-belih. Marković je dobro prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, gde je nepropisno oboren sa leđa i sudija Sremac je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Misdongard, koji je šutirao u desnu stranu, prevarivši Lukića. I posle vođstva domaći su imali prividnu inicijativu, bez posebnih prilika za gol, pa se na odmor otišlo rezultatom iz 25. minuta meča, kada je Čađanin bio precizan.

Prvi napad u drugih 45 minuta imali si Lazarevčani i odmah su stvoili gol situaciju. Dubinsku loptu je dobro prihvatio rezervista Filipović, za trenutak se oslobodio čuvara, malo ušao u kazneni prostor i šutirao, no veoma neprecizno, pa je prilika propuštena. Nije pomenuta neiskorišćena šansa sputala goste, koji su diktirali tempo tokom većeg dela drugog poluvremena. Detalj iz 54. minuta, verovatno ulazi u izbor za fer-plej potez sezone. Jedan igrač Kolubare, ostao je posle duela da leži na travi ali arbitar nije zaustavio igru, pa je vezista domaćih idealnim pasom pronašao Prtenjaka, koji je izašao sam pred Lukića ali nije hteo da šutira dok se ne ukaže pomoć gostujućem igraču. Potez koji je izmamio aplauze svih gledalaca a i igrača na samom terenu!

Kako je vreme odmicalo, domaći su se sve više okretali defanzivnim zadacima prepustajući gostima inicijativu. Imao je sastav Dražena Dukića nekoliko obećavajućih napada ali bi uvek nedostajalo koncentracije u završnici. Doduše, mreža Mladosti se zatresla u 89. minutu, strelac je bio Milunović Marko ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije, pa je duel okončan rezultatom 1-0 u korist izabranika Neška Milovanovića. Važni bodovi osvojeni su u pravo vreme, pred seriju teških utakmica, koje će u pravoj meri pokazati vrednosti Lučanaca.

Voždovac 1 : 1 Teleoptik
Inđija 1 : 1 Borac
Mladost (L) 1 : 0 Kolubara
Mladenovac 1 : 1 Banat
Bežanija 3 : 0 Proleter
Novi Sad 3 : 0 Radnički (NP)
Timok 0 : 0 Sloga (K)
Jedinstvo Putevi 0 : 0 Metalac (GM)