17.11.2012 S.Blagojević

PLS: Napredak - Kolubara 3:0

Strepnje trenera domaćih Neška Milovanovića da Kolubara nije lak zalogaj, da igraju bonje nego što to tabela pokazuje bila je tačna Kolubara je u prvom delu imala veći posed lopte i opšti je utisak bila bolja. Prvi šut na gol uputili su gosti u 9 minut , centaršut sa desne strane Mladenovića glavom je preko gola prebacio Luković. . Ipak da se zna ko je ko na tabeli postarao se Gavrić u 23 minutu posle odličnog pasa Bojića poludesno iskosa topovski je opalio ali je lopta pogodila mesto gde se spajaju prečka i stativa. Ipak ovo nije trglo igrače obe ekipe igralo se slabo bez šansi sve do 34 minuta, ponovo je Gavrić protutnjao po desnoj strani idealno vratio loptu na penal a Trujić majstorski po zemlji šalje u donji desni ugao golmana Lukića za 1: 0 za Kruševljane.

Do kraja poluvremena ništa posebno, ali posle kritika u svlačionici fudbaleri Napretka su drugi deo odigrali na svom nivou sa puno trčanja pa je i rezultat toga pokazatelj. Ipak prvu šansu u drugom delu imali su gosti Filipović je sa nekih 13-14 metara iskosa sa desne strane dobro šutirao u donji levi ugao Krznarića ali je golman domaćih bio na visini zadatka. A onda potpuna inicijativa domaćih najpre Gavrić iz petrca promašuje prazan gol, pa Bogdan Milošević na pas Živkovića koji je u međuvremenu ušao i itekako ubrzao igru Kruševljana šutira preko gola . A onda sledi akcija utakmice , akcija za udžbenike filigranska akcija Mirosavljevića, Gavrića i Živkovića ovaj šutira iz neposredne bliѕine sa desne strane ali golman Lukić brani , lopta se ponovo odbija do Živkovića koji sad pogađa stativu ali tu je ko bi drugi nego prvi strelac lige Mirosavljević koji loptu zakucava u mrežu za sigurnih 2: 0.

Nastavlja Napredak sa napadima negde na centru u 84 minutu Gavrić uzima loptu prelazi sve prepreke po levoj strani izlazi sam ispred Lukića šutira i taman kad su svi pomislili da lopta ide pored gola stvorio se tu danas odlični brzonogi Živković koji je ugurao u gol za konačnih 3: 0 i novo slavlje kruševljana kojima sad ostaju još dva kola do kraja jeseni i to dva derbija sa Borcem u Čačku već sledeće subote i u zadnjem kolu sa Voždovcem kući.
 Na konferenciji za štampu trener gostiju Dražen Dukić je čestitao Napretku na pobedi rekavši da je zadovoljan igrom u prvom poluvremenu dok je u drugom delu do izražaja došao kvalitet Kruševljana i njegova mlada ekipa nije imala šta da traži dalje.

Trener domaćih Milovanović pohvalio je ponovo igru Kolubare pogotovo u prvom poluvremenu, rekavši da je u poluvremenu imao mnogo kritika na igru svog tima ali da je drugi deo bio mnogo bolji jer su se igrači Napretka mnogo bolje kretali bez lopte što je na kraju dovelo i do golova. Milovanović takođe smatra da su neki njegovi igrači već u mislima na dva predstojeća derbija što svakako nije dobro.

Na slici detalj sa konferencije za štampu treneri Dukić i Milovanović

Kruševac:
NAPREDAK-KOLUBARA 3: 0 (1: 0)

Strelci: 1: 0 Trujić u 34, 2: 0 Mirosavljević u 78. 3: 0 Živković u 84 minutu. Stadion MLADOST u Kruševcu, gledalaca 2000. Sudija Bojan Nikolić (Kragujevac) 7. Opomenuti igrači: Udovičić (Napredak) i Liščević (Kolubara)

NAPREDAK: Krznarić 7, Dunjić 7, Udovičić 6, Koković 6, 5, Bogdan Milošević 7, Paunović 7, Nikola Milošević 6, 5 (Regan 6, 5), Bojić 7, Mirosavljević 7, Gavrić 7, 5 (Kostić-), Trujić 7 (Živković 7, 5)

KOLUBARA: Lukić 6, 5, Janković 6, Radojičić 6, Ilić 6, 5, Rundić 6, 5, Vladimir Jovanović 7, Stevanović 7, Liščević 6, 5 (Mijatović 6, 5), Luković 7, Filipović 7 (Marinković-), Mladenović 6 (Saša Jovanović 6, 5)

IGRAČ UTAKMICE: Nenad Gavrić (Napredak)