ORK Bor pobedom otpočeo prolećni deo prvenstva

Rukometaši Bora u prvom prolećnom kolu Prve lige grupa "Istok" pred domaćim navijačima izvojevali prvu pobedu nad timom Vlasotinca 34:29 (19:13). Borani su od samog početka utakmice nametnuli svoj tempo i na poluvreme otišli sa predošću (19:13). U nastavku utakmice gosti iz Vlasotinca konsolidovali su svoje redove i pružali dostojanstveni otpor domaćoj ekipi, ali na kraju utakmice pobedu je izvojevao tim Bora. „Zadovoljan sam igrom svog tima. Igrači su ispunili sva moja očekivanja na terenu. Dobro je što smo pobedom startovali prolećni deo sezone i to pred našim navijačima. Nismo se pojačali u zimskom prelaznom roku, jer finansiska situacija u jedinom borskom klubu koji je pred vratima Superligaškog rukometa je očajna – rekao je prvi strateg Borana Vlado Knežević. Najbolji strelac na večerašnjoj utakmici bio je Stojiljković iz Vlasotinca sa 13 golova, a u timu Borana Protić sa svojih 10 pogodaka. Borski „beli“ ostali su na četvrtoj poziciji na tabeli sa 14 bodova, sedam pobeda i četiri poraza.

Planinka 41 : 21 Žitorađa
BSK Heba 32 : 33 Radnički 1951
Đerdap 26 : 21 Topličanin
ORK Bor 34 : 29 Vlasotince
Jastrebac 42 : 33 Jagodina