01.06.2013 S. Blagojević

PLS: Napredak - Borac 2:1, pobeda, pehar i na kraju vatromet za titulu

Pre početka utakmice predsednik Čačanskog Borca Ilija Petković čestitao je predsedniku Napretka Goranu Kariću na plasmanu Kruševljana u Super ligu i predao mu prigodan poklon  a onda je  Branko Stojaković komesar Prve lige igračima Napretka predvođenim kapitenom Nenadom Mirosavljevićem uručio pobednički pehar i čestitao plasman u Super ligu , što je bio znak za veliko slavlje preko pet hiljada navijača i posebno večeras brojne Napretkove navijačke grupe JAKUZE.

Trener Napretka Nenad Milovanović onako kako je obećao pre dve nedelje na konferenciji za štampu šansu je pružio igračima sa slabijom minutažom pa su tako na klupi bili Petar Bojić, kapiten Mirosavnjević, Gavrić, Koković. Ipak to nije dekocentrisalo Napretkove klince čiji je napad večeras predvodio super talentovani napadač Miloš Bajić. Upravo prvu šansu propustio je upravo Bajić u 5 minutu , Ndiaje je sa leve strane nekako proturio loptu do Bajića ali ovaj poslao loptu preko gola. A onda mala minijatura danas sjajnog Živkovića u 11. minutu sjajna solo akcija izlazi sam ispred Đuričića odlično šutira ali golman gostiju pokazuje zašto je nekada bio reprezentativni golman vrhovima prstiju šalje tu loptu u korner.  Već u sledećem minutu Napredak vodi Žarko Udovičić prolazi po levoj strani sjajno centrira na drugu stativu a tamo Živković poluvolejom desnom nogom šalje loptu u mrežu za 1:0.   Do kraja poluvremena Napredak pritiska i dalje  a gosti upućuju jedini šut ka golu Krznarića u 25. minutu preko Baća Nikolića ali bezopasno.

Drugo poluvreme počinje hladnim tušem  za navijače Napretka igrač koji je i jesenas sa 35 metara savladao  u Čačku Krznarića Martinović u 49. minutu oprobao je šut sa nekih 22-23 metra i pogodio sami donji desni ugao golmana domaćih za 1:1. Poseže potom trener Milovanović za izmenama ulaze Bojić i kapiten Mirosavljević kao i super talentovani kadet Vulić, navijači traže pobedu, obruč oko gola Čačana se steže: Šanse propuštaju najpreBojić u 72, pa Živković u 76 , pa opet Bojić u 79. da bi u 86. minutu iskusni Dunjić majstorski prošao po desnoj strani poslao loptu na drugu stativu a tamo je Žarko Udovičić zakucao u mrežu za konačnih 2:1, a kraj su igrači i stručni štab Napretka dočekali u zagrljaju svojih navijača koji su ušli na teren. A onda je u organizaciji grada Kruševca i fabrike Trajal usledio veliki vatromet  da se zna da će od jeseni u Kruševcu gostovati ponovo velikani srpskog fudbala.
Strelci: 1:0 Živković u 12. minutu, 1:1 Martinović u 49, 2:1 Udovičić u 86. minutu. Stadion Mladost u Kruševcu, gledalaca 5500. Sudija Vasić Aleksandar(Novi žednik) 7, 5. Opomenuti igrači: Igor Petrović, Bojić(napredak) i Maslać, Pavićević i Nikolić Baćo(Borac). Igrač utakmice: ŽARKO UDOVIČIĆ (Napredak).

NAPREDAK: Krznarić 6, 5, Dunjić 7, Petrović 7, Frimpong 7(Vulić 7), Janičić 7, Bogdan Milošević 7, Nikola Milošević 7, Živković 7, 5, Bajić 7(Bojić 7), Ndiaje 6, 5(Mirosavljević 7), Udovičić 7, 6.

BORAC (Čačak)Đuričić 7, 5, Boranijašević 7, Živković 6, 5, Martinović 7, Babić 6, 5, Maslać 6, 5(Jovančić-), Nikolić 7, Spirovski 6, Rašković 7, Jevtović 6(Pavićević 6, 5), Zoćević 7(Milojević-).