09.06.2013 Miroslav Todorović

SLZ: Ubedljiv trijumf Poleta

Najefikasniji susret 30. kola srpske lige „Zapad“, viđen je u Ljubiću. Oba tima bila su potpuno rasterećena, lišena briga oko statusa, pa su postojali svi preduslovi za dobar meč. Ipak, znatno uspešniji, motivisaniji i odgovorniji bili su Čačani, ostvarivši ubedljiv trijumf. Nije se dugo čekalo na prvi pogodak. Već u 6. minutu Glavonjić koristi dobar centaršut i glavom pogađa mrežu rivala za 1-0. Nakon brzo stečene prednosti domaći su dobili na sigurnosti i bivali sve opasniji kako je susret odmicao. Nova šansa za Polet ukazala se u 29. minutu ali je Vasilić bio neprecizan sa peterca, nakon upotrebljivog centaršuta sa desne strane. U 35. minutu, sporan detalj. Ponovo je Vasilić bio u prilici, tukao glavom iz neposredne blizine, lopta pogađa prečku i pada na tlo, kada je gosti izbacuju u polje. Tražili su fudbaleri Poleta da sudija prizna pogodak, signalizirajući da je lopta prešla gol-liniju ali je Ostraćanin pokazao da se igra nastavi. Tri minuta kasnije Stojić je bio u dobrom prodoru, oslobodio se nekoliko čuvara, ušao u kazneni prostor, no u poslednjem momentu biva izblokiran, pa se na odmor otišlo važećim skorom iz 6. minuta.

Napadač Poleta iz Ljubića – Ivan Stojić

U nastavku, potpuna dominacija Čačana!Već u 47. minutu Nikolić duplira prednost. U situaciji 1 na 1 matira Jovanovića sa desetak metara. Malo kasnije bilo je 3-0. Strelac Vasilić iz drugog pokušaja, pošto je njegov udarac glavom vratar gostiju zaustavio, da bi se lopta ponovo odbila do istog fudbalera koji postiže gol. Igrao se 50. minut. Nisu se domaći zadovoljavali postignutim. Napadali su i dalje, nesmanjenim intenzitetom. Na isteku 54. minuta, novi gol u režiji igrača u plavoj opremi. Defanzivac Ćendić se upisao u strelce. Neometan, na drugoj stativi, glavom je plasirao loptu u mrežu za 4-0. Mogli su Čačani do petog gola pola časa pre kraja susreta kada je Nikolić iskoristio odličan pas Obradovića, ušao u kazneni prostor, no šutira pravo u Jovanovića. Konačno, gosti uspevaju da se trgnu i izvedu dobru akciju u 67. minutu. Simeunović je dobro prošao po desnoj strani a zatim pronašao najboljeg strelca ekipe iz Mihajlovca Ćirovića, koji sa peterca šalje loptu iza leđa Bojovića i smanjuje na 4-1. Nije to bilo sve što se pogodaka tiče. U samom finišu, mreža Seljaka zatresla se još dva puta. Najpre se Vasilić ponovo upisao u strelce osam minuta pre kraja. Iskoristio je dobru loptu Grujića i glavom postigao pogodak. Tačku na „i“ stavlja rezervista Kuveljić golom sa distance u 84. minutu, za konačnih 6-1 u korist izabranika Vladimira Stanisavljevića. Novom pobedom, Polet je takmičenje završio na 4. poziciji, što je dobar pokazatelj da ekipa ima potencijal i da će i naredne sezone biti tvrd orah za sve rivale u srpskoligaškoj konkurenciji.

Bane 0 : 0 Sloboda (Č)
Radnički Stobeks 5 : 1 Pobeda
Rudar 3 : 2 Železničar
Polet (LJ) 6 : 1 Seljak
Vujić Valjevo 0 : 3 Mačva
Šumadija (A) 1 : 0 Partizan (BB)
Jasenica 1911 1 : 3 Mladi radnik
Krušik 1 : 3 Sloga (PM)