Pošteno i časno do kraja

Časnu obavezu da igraju pošteno do kraja jer prvenstvo još traje Tešnjarci nisu zaboravili ni u Vračeviću. Do poslednje kapi znoja natopili su dresove pokušavajući da savladaju domaćina kojem je gorelo pod nogama jer sve osim pobede bilo im je ravno katastrofi i vodilo ih je u niži rang takmičenja. Tešnjar oslobodjen svih briga došao je u Vračević u desetkovanom sastavu (zbog dodeljenih žutih kartona u prošlom kolu) da se nadigrava i da pokaže ostalim klubovima i (ne)moćnicima iz fudbalskog saveza kako se pošteno igra fudbal za sebe, svoju čast i čast kluba i fudbalske igre uopšte koju su pomenuti degradirali.

Velika prašina se digla oko ove utakmice. U borbi za opstanak rezultat ove utakmice bio je važan mnogima... osim Tešnjaru. Želja momaka da pošteno odigraju ovaj meč poslednjeg kola i probaju da pobede očigledno se nije svidela ljudima iz Vračevića koji su od samog početka utakmice počeli sa vredjanjem gostiju a pre svega trenera Stojanovića jer zaboga zašto smo došli ovde da "zapinjemo" protiv njih. U tome je prednjačio trener Mladosti iz Vračevića, kome je sportska kultura i kućno vaspitanje očigledno nepoznat pojam.

U takvim uslovima se igrala utakmica, a u prvih pola sata igre beležimo tri šanse za Tešnjar. Dva nebeska skoka i udarca glavom Radovanovića završila su tik pored stative, a jednom danas prinudni centarfor Nebojša Milosavljević se u izglednoj prilici spetljao.
 U jeku inicijative Tešnjara gol postiže Mladost iz Vračevića. Propust odbrane, udarac iskosa sa desetak metara i Radojević je savladan. Gol koji Mladost ostavlja u ligi.

U poluvremenu trener Stojanovic hrabri momke. I ovako nekompletni bolji smo od domaćina. Momci su čvrsto odlučni da pokvare planove domaćinu i da ih drže u strahu jos 45 minuta.

U nastavku bez nekih pravih prilika a onda je "sevnula" kontra u 75 minutu. Po levoj strani prošao je Marković idealno centrirao u srce šesnaesterca a tamo glavom ispred golmana Mladosti najbolje reaguje Nebojša Milosavljević i donosi izjednačenje 1:1.

U Vračeviću muk. Gol Milosavljevića šalje ih verovatno u niži rang.

U poslednjih 15 minuta domaći kreću na sve ili ništa, ali šansu za pobedu propusta Tešnjar. Loše šutira Nebojša Milosavljević. Domaći pritiskaju ali bez pravih prilika. Sve lopte ubačene u šesnaesterac Tešnjara lak su plen golmana Radojevića.

I onda šok za Tešnjarce. Igrao se poslednji napad na utakmici. Ostalo je samo da se izvede korner za Mladost pa da sudija odsvira kraj. U gužvi na prvoj stativi lopta nesretno pogadja Janjića u nogu i odbija se u mrežu. Autogol - 2:1. 90 minuta truda palo je u vodu. Igrači i navijači Mladosti u delirijumu. Igraće se Okrug i dogodine u Vračeviću.

Tešnjar je pobedio u svojoj utakmici. Pokazali su svima kako se posteno i časno igra fudbal i ispada iz lige. Uprava kluba po završetku utakmice odala je priznanje svim momcima koji su danas otputovali u Vračević i dostojanstveno nosili dres i grb Tešnjara. Tešnjar je u Vračeviću izgubio utakmicu, ali to je bilo najmanje važno. Bilo je tu nešto i "više od igre".

Tešnjar: Radojević, Radovanović, Stašević, Marković, Janjić, Tadić, Jokić, Gračanin (Randjelović), Milosavljević, Liknić, Pavlović

Ribnikar 0 : 0 Vrujci
Mladost 2 : 1 Tešnjar
OFK Jabučje 2 : 4 Pepeljevac
Rubribreza 3 : 3 OFK Divci
Sovljak 4 : 2 Trlić
Tulari 3 : 2 Zadrugar
Banjani 2 : 1 ZSK