Nezaustavljiv je postavio novu vest
Zahuktava se!

11 kolo Opštinske fudbalske lige Ub, grupa "Istok",donelo je,očekivano, pobede favorizovanih ekipa u sva tri meča.Najpre je u Dokmiru ekipa domaćina evidentno kvalitetnijom,požrtvovanijom i koncenrisanom igrom uspela da pobedi ekipu Pambukovice koja je ovim porazom izgubila i teorijske šanse za osvajanje prvog mesta.Dva postignuta gola u prvom poluvremenu kao da su ekipu Pambukovice izbacila iz koloseka i iako je početkom drugog poluvremena bilo nekoliko izglednih šansi za postizanje gola,daleko iskusnija ekipa Dokmira je uspešno parirajući fizički nadmoćnijem protivniku,svojom mudrom igrom,uspela da sačuva rezultat u svoju korist i rutinski privede meč kraju.U Čučugama,meč u popodnevnom terminu,pred ponovo brojnom publikom,doneo je na kraju prvog poluvremena, neočekivano,a za brigu domaćina,rezultat 0:0!Nepoznato je šta se desilo u oba tabora za vreme odmora,ali je očigledno da je ekipa domaćina žestoko dodala gas i u prvih 10 minuta nastavka postigla 3 gola!To je za posledicu imalo krah i predaju gostujućeg tima,pa su domaćini sa još 3 lagana gola priveli meč kraju u opuštenoj i lepršavoj igri sa indisponiranim protivnikom.U Zvizdaru meč,već opisan od strane drugog administratora,koji ekipi Šarbana daje neke šanse za dostizanje lidera na tabeli,ali zavisno od toga kako odigra nastupajući meč sa ekipom Dokmira,koja, opet,u slučaju pobede ima izglednije šanse da se uspešnim angažovanjem do kraja prvenstva stavi pored ekipe Čučuga u red za šampiona sezone.Reklo bi sa da baš ova utakmica može biti presudna za krajnji razvoj dogadjaja,ali opet,ne treba izgubiti iz vida da su svakava iznenadjena moguća do kraja,i da ne treba otpisivati mogućnosti autsajderskih ekipa da pomrse račune vodećoj trojci....do daljeg raspleta,srdačan sportski pozdrav od moje malenkosti...Vlada Kovačević