Željo bolji u derbiju

U prvom kolu jesenjeg dela lige Zlatiborskog okruga sastali su se Polet i Železničar iz Požege. Derbi između ova dva dugogodišnja rivala odigran je na stadionu FK Polet iz Rasne. Utakmica je počela sa blagom inicijativom domaćina za koji je sredinom poluvremena dosuđen veoma sumnjiv jedanaesterac. Posle burnih protesta gostiju kazneni udarac je izveden a golman Želja Miloš Ivanović je bravurozno reagovao i sprečio pogodak. U daljem nastavku prvog poluvremena Željo preuzima inicijativu da bi u 46. minutu centarfor gostiju Drndrarević promašio iz izgledne situacije.

Od početka drugog poluvremena Željo preuzima stvari u svoje ruke a mladi centarfor FK Železničar Đorđe Drndarević rešava rešava ovaj derbi sa dva predivna pogodka. Željo je tokom drugog poluvremena iskusno čuvao stečenu prednost a Petković, Đurić i Ješić su iz izglednih situacija mogli i da povećaju prednost.  U 90. minutu  dosuđen je još jedan penal za domaćina, ovog puta opravdano a Miloš Ivanović još jednom pokazao zašto je najbolji golman u ligi. Utakmica je završena rezultatom 2:0 za Železničar.

Inače utakmica je bila prilično nervozna sa puno žutih kartona. I pored velike tenzije dva velika sportska prijatelja , FK Železničar i FK Polet rastali su se iz stisak ruku svih aktera derbija.

GP Zlatibor 2 : 4 Jedinstvo (K)
Omladinac 0 : 7 Crnokosa
Polet 0 : 2 Železničar
Višesava 2 : 2 Sečica
Zlatibor 6 : 0 Ariljska rampa
Jasen 5 : 0 Perućac
Čajetina 3 : 1 Budućnost