18.11.2013 Dragan Ilić

Krušiku sudije i trostruki strelac Milovanović uzeli meru

Na kraju druge zaredom trećeligaške jeseni Krušik u Valjevu poražen od dobre ekipe Šapina 2:3, a najlošiji akteri meča, tandem šabačkih sudija: Vladan Đermanović –Sava Stefanović, na udaru navijača valjevskog kluba.

Sramno suđenje šabačke dvojke Đermanović Stefanović, začinjeno tendencioznim odlukama u korist još jednom bez razloga favorizovanih gostiju, obeležilo kraj fudbalske trećeligaške 2013. godine u Valjevu. Vladan Đermanović je ipak uradio nešto gore od svojih predhodnika sklonih da najčešće sude nepostojeće penale u korist krušiikovih rivala. Đorđu Rajkoviću je javno sasuo u lice bujicu najprimitvnijih uvreda, posle upozorenja da ga zaštiti u duelima sa protivničkim igračima. Malobrojni gledaoci iritirani ponašanjem delilaca pravde su reagovali pa su Đermanovića i prvog pomićnika Stefanovića na kraju od neprijatnih „bliskih susreta“ štitili redari, pod budnim nadzorom interventne ekipa valjevske policije. Kraj i početak meča obeležio je bravuroznim odbranama Marko Nikolić posle šuteva Petraševića u 7. i Ilića u 87. minutu. I Vojisavljević je u 15.minutu, skinuo i zicer Dejanu Jovanoviću. Krušikovci smušeni u odbrani, gostima hrabrim da napadnu kad god im se ukaže prilika, u periodu od 49. do 57. minuta su omogućili Marku Milovanovićui da u saradnji sa Jovanovićem i Stojanovićem postigne čak tri gola. Poslednjih pola sata krušikovci kreću na sve ili ništa, a Petrašević i Petrović postižu na vreme golove za potpuni preokret. Bez zrnca sportske sreće Krušik ostaje kratkih rukava. Nešić je u 67. minutu, pogadio sa tri metra stativu, Nikolić zaustavio nedobranjivi šut Iilića u 87. a Simić u 90. minutu glavom prebacio loptu iznad praznog gola Šapina, kraj tužne valjevske fudbalske jeseni i brige kako tokom zime spasavti što se spasti može.

KRUŠIK –ŠAPINE 2:3 (0:0)

Stadion Krušik . Gledalaca:200. Sudija:Vladan Đemanović(Šabac) 5 Strelci: Petrašević u 61. Petrović u 79 za Krušik, a Milovanović u 49,53, 57. Za Šapine . Žuti kartoni: A.Ilić,Simić,Baljak(Krušik) Stojanović,Prodanović, (Šapine). Igrač utakmice: Marko Milovanović (Šapine)

KRUŠIK: Vojisavljević 5,5 Tešić 5,5 A.Ilić 5,5, Tomić 5,5, Simić 5,5, Rajković 5,5 (Ašković 6) Nešić 6, Petrović 7, Baljak 6,5, Rašević 7 Petrašević 7

Šapine: Nikolić 8, Prodanović 6(Milosavljević 6) Matić 5,5 Mišić 6,5 Gajić 6(B.Mišić) Jovanović 7,5 Bogićevieć 6, Milovanović 9, Nikolajević 5,5(Stojanović 8) Nastasović 6,5.

Rudar 1 : 0 Šumadija
Jošanica ND 2011 0 : 1 Loznica
Seljak 4 : 0 Sloboda
Krušik 2 : 3 Šapine
Mačva 3 : 0 Bane
Polet 2 : 0 Partizan