Košarka: Majkić radio šta je hteo u Subotici

Meč 7. kola Druge košarkaške lige Srbije između Spartaka i Proletera, odigran u Subotici, završen je posle uzbudljive završnice pobedom Zrenjaninaca. Konačan rezultat je bio 77:83, po četvrtinama 16:16, 25:29, 20:11, 16:27. Ovo je drugi poraz Spartaka i sada oba kluba imaju po 5 pobeda i 2 poraza.

Zoran Majkic

Zoran Majkić: Sine, ovako je bilo u Subotici…

Duel je odlučen u uzbudljivoj završnici u kojoj su se bolje snašli gosti i pobedili rezultatom 77:83. Meč u subotičkoj Hali sportova prisustvovalo je oko 200 gledalaca. Pitanje pobednika odlučeno je praktično u poslednjem minutu meča pošto su pri rezultatu 74:74 gosti preko Šarovića bili precizni za 3 poena, što je nateralo trenera domaćih da zatraži tajm aut u nadi da će uspeti da organizuje akciju koja bi donela produžetak, ali u nastavku Milisavljević nije bi precizan za 3 poena, a nije ostvaren ni skok u napadu, pa su domaći morali na brzi faul.

Usledilo je nekoliko akcija koje su donele poene za domaće, ali posle svake je usledio faul nad gostima, te je Spartak pokušao kroz penal završnicu da dođe minimalno do produžetaka, ali košarkaši Proletera su bili precizni do kraja i zasluženo slavili.

Najefikasniji u ekipi Sparataka bio je Milisavljević sa 26 postignutih poena (2 trojke, 4 asistencije i 4 osvojene lopte), zatim Drakulić sa 14 poena i po 13 poena za Sokolovića (3 trojke, 3 osvojene lopte i 3 asistencije) i Vukolića (2 trojke). Prlja je imao ukupno 10 skokova, 4 osvojene lopte i jednu asistenciju.

U ekipi Proletera najefikasniji je bio Majkić sa 27 poena. Radio je bukvalno šta je hteo pod koševima. Domaći jednostavno nisu imali rešenje za njega. Šarović, Majkić i Atanacković zajedno imali 21 skok, od čega 6 u napadu. Atanacković je odigrao svih 40 minuta i imao 17 poena i čak 11 asistencija, dok je Šarović postigao isto 17 poena, uz 3 trojke i 4 asistencije.

U subotu, 23. novembra, “crveno – beli” dočekuju Radnički iz Obrenovca.