Borac Mozzart Sport trojkama zatrpao koš Čarapana

Čačani slavili sedmu pobedu i ostali u vrhu tabele. Košarkaši Borac Mozzart Sporta savladali su Napredak 76:71 i uknjižili sedmu pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije. U pobedničkom sastavu istakla su se petorica igrača sa dvocifrenim učinkom, dok je u poraženom timu najbolji skor ostvario Grubor. Čačani su pogodili jedanaest trojki, gosti sedam manje. Borac je bio dominantan i u skokovima, šest više. Gosti su imali samo početnu prednost, da bi Borac Mozzart Sport napravio seriju 10:0 i preuzeo konce meča u svoje ruke. Do prve dvocifrene prednsti Čačani su došli trojkom Stevovića u osmom minutu (20:8). Na prvi mali odmor domaći su otišli sa sedam poena viška (22:15).

1385846570716

Drugi kvartal započeo je sa nekoliko dobrih odbrana i kontri domaćih igrača , pa se razlika uvećala na četrnaest poena (29:15). Igrači Borac Mozzart Sporta su bili precizni u šutevima za tri poena, pa su lako održavali dvocifrenu prednost. Tačku na prvih dvadeset minuta stavio je Dumić trećom trojkom (46:29).

U prvom poluvremenu se čak osam igrača čačanskog tima upisalo u listu strelaca, a najefikasniji je bioStević sa deset poena. Izabranici Raška Bojića pogodili su sedam trojki, Kruševljani jednu, a Čačani su imali šest skokova više.

U trećem kvartalu Kladioci su održavali razliku, a trener Čačana je šansu dao i mladom Mitroviću. U poslednjih deset minuta Borac Mozzart Sport je ušao sa suficitom od petnaest poena (65:50).

Opuštena igra domaćih omogućila je gostima da početkom poslednje deonice smanje prednost Čačana na osam poena (65:57). Borac MS nije postigao koš celih pet minuta poslednjeg kvartala, a gosti su napravili seriju od jedanaest prema nula. Rezultat 68:63, na tri minuta pre kraja meča, obećavao je dramatičnu završnicu.U poslednjem minutu puleni Boška Đokića imali su deficit od tri poena (72.69) i poslednji napad koji nisu iskoristili. Borac Mozzart Sport je u poslednjih petnaest sekundi mogao da sačuva pobedu, što je i učinio, u penal završnici, za konačnih 76:71.