Nastavljen niz bez poraza

Omladinci Radničkog 1923, koje vodi trener Milan Živković, uspešno su završili jesenju sezonu. I pored nerešenog ishoda juče sa Partizanom zadržali su šestu poziciju u Omladinskoj ligi Srbije sa 27 bodova. Posle bledog starta, u drugoj polovini ove polusezone dva meseca ne znaju za poraz. U devet prethodnih kola zabeležili su pet pobeda i četiri remija, osvojili 19 bodova i popravili plasman na tabeli, koji je znatno bolji nego u prethopdnoj sezoni.

Aleksandar Miletić i Dušan Stević u duelu sa igračima Partizana na jučerašnjoj utakmici (Foto: M. Jovičić)

“Đavolčići” su počeli ovu sezonu remijem sa Borcem iz Čačka (0:0), a potom su izgubili od Partizana u Beogradu (2:1). Prvu pobedu zabeležili su u trećem kolu protiv Napretka iz Kruševca (4:1). Podelili su bodove sa Crvenom zvzdom (1:1), ali su izgubili od Vojvodine na svom terenu (2:0) i od imanjaka Radničkog u Pirotu (3:1). Tek u sedmom kolu omladinci Radničkog 1923 drugi put su se radovali na stadionu “Čika Dača” (2:0), ali su u sledećem kolu poraženi pod Rada na Banjici (2:0). Potom nastavljaju uspešnu seriju sa pet pobeda. Savladali su Novi Pazar (3:2), ČSK Pivaru iz Čelareva (1:0), OFK Beograd (1:0), Slogu u Kraljevu (2:0) i Borca u Čačku (1:0). Nerešeno je odigrano sa BSK-om iz Borče, Jagodinom i Brodarcem iz Zemnuna istim rezultatom 1:1 i juče sa Partizanom – bez golova.

Omladinci „crno-belih“ osvojili su samo bod na stadionu „Čika Dača“ (Foto: M. Jovičić)U jučerašnjem susretu na stadionu “Čika Dača”, sa beogradskim “crno-belima”, kojima ove sezone ne cvetaju ruže, prikazana je borbena igra, ali su nedostajali pogoci. Prvi ozbiljniji udarac na gol Partizana uputio je pokretljivi Strahinja Urošević, ali je visoki golman Beograđana Đorđe Trnić loptu izbacio u korener. Dva minuta kasnije Filip Aleksić bio je u još povoljnijoj situaciji, ali je iskosa sa leve strane šutirao u golmana.

U 25. minutu, Kragujevčanin u redovima Partizana omaleni Kristijan Arsenijević šutirao je, za malo, preko prečke. Isti igrač, desetak minuta kasnije bio je u najboljoj prilici za gol, ali mu je golman Marko Kostić ušao u šut sa nekoliko metara i spasao mrežu. Veliku šansu da dovede domaći tim u vođstvo u finišu prvog poluvremena imao je Nikola Nedeljković. Ušao je preko desne strane u kazneni prostor Partizana, ali je na svega nekoliko metara od gola Beograđana petljao tražeći prostor za šut i izgubio loptu.

U nastavku utakmice posle odmora omladinci “crno-belih” krenuli su ofanzivnije, ali je golman Radničkog 1923 Kostić uspešno intervenisao. U 75. minutu Dušan Stević glavom je sa pet metara loše zahvatio nabačenu loptu i ona je završila u rukama golmana Partizana. U protivničkom kaznenom prostoru na svega 7-8 metara od gola u samom finišu utakmice nisu se snašli bek David Nikolić i kapiten Ivan Živanović, pa je rezultat ostao nepromenjen, a mreže netaknute.

Omladinci Radničkog 1923 propustili šansu da zabeleže osmu pobedu (Foto: M. Jovičić)Omladinci Radničkog 1923 imali su više inicijative, češće ugrožavali gol gostiju, ali napadači, koje je predvodio prvotimac Komnen Andrić, nisu uspeli da savladaju golmana Partizana Trnića i treba da žale što nisu osvojili više od jednog boda. Od omladinaca Partizana, koje vodi trener Ilija Zavišić, više se očekivalo i nije slučajno što se nalaze u donjem delu tabele.

U ostalim suretima 17. kola Omladinske lige Srbije postignuti su sledeći rezultati: Jagodina – Sloga 5:0, Novi Pazar – Borac (Č) 3:2, Brodarac – BSK Borča 1:3, Rad – Napredak 4:0, ČSK Pivara – OFK Beograd 1:3. Susret Sloboda Point – Crvena zvezda je odložen, a Radnički (P) – Vojvodina igraju danas u 13 časova.

RADNIČKI 1923 – PARTIZAN 0:0 – OMLADINCI

KRAGUJEVAC – Stadion: “Čika Dača”. Gledalaca: 150. Sudija: Petar Piper. Pomoćnici: Pavle Piper i Dušan Jakovljević (svi iz Čačka). Tepavac, Arsenijević (Partizan).

RADNIČKI 1923: Kostić, Miletić, Nikolić, Gavrović (Vraštanović), Živanović, Spasojević, Stević (Nikolić), Aleksić (S. Andrić), K. Andrić, Nedeljković, Urošević.

PARTIZAN: Trnić, Tepavac, Vukajlović, Stanimirović, Mladenović, Krstić, Arsenijević, Leković, Vučković (Sarajlin), Čađenović, Peličić (Amanović).

IGRAČ UTAKMICE: Marko Kostić (Radnički 1923).

Brodarac 1 : 3 BSK Borča
ČSK Pivara 1 : 3 OFK Beograd
Jagodina 5 : 0 Sloga (K)
Novi Pazar 3 : 2 Borac
Radnički 1923 0 : 0 Partizan