Nova pobeda Tamiša

U hali "Strelište" u Pančevu, Tamiš je uz dosta poteškoća uspeo da dođe do petog trijumfa u nizu. Meč je posmatralo oko 200 ljubitelja košarke. Pobedom od 89:82 Pančevci su došli do skora od 9 pobeda i 8 poraza. Utakmica je počela veoma efikasno, i polse prva, nšeto više od 3 minuta igre na semaforu je pisalo 9:3 u korist ekipe Tamiša. Uvodni deo utakmice obeležio je Davor Perak koji je u jednom trenutku od 18 poena Tamiša postigao 10. Takođe njegova trojka je naterala trenera gostiju da pozove tajmamut, kako bi probao da spreči nalet Pančevaca. To je urodilo plodom, i igrači predvođeni gospodinom Stepandićem su napravili seriju od 7:0, i na prvi mali odmor se otšlo rezultatom 23:20 za Tamiš, pošto Lalić nije uspeo da pogodi trojku sa zvukom sirene. Početak drugog perioda pripao je Vuku Ivanoviću, koji je uspeo da veže 5 poena. Ali Beograđani su kasnije prebacili u veću brzinu i predvođeni Drčom napravili jednu ozbiljnu seriju i došli do vođstva od 34:29. Jedan od lepših poteza na utakmici bila je rampa Ivanovića, koja je digla publiku na noge, a igračima Tamiša dala podstrek da pojačaju ritam. Uz veliku borbenost u finišu prvog poluvremena, i uz pomoć poena Peraka, prednost se vratila na stranu domaćina. Rezultat je bio 40:38. Tokom cele utakmice ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali nijedna ekipa nije stigla do osetne prednosti. Dušan Stanković je sjajno finiširao prvo poluvreme za svoju ekipu, prvo postigavši pogodak uz dodatno bacanje, a zatim pogodivši trojku na 3 sekunde pre kraja. Kada je Jovičić zatražio tajmaut, dogodio se jedan manji incident. Naime, jedan od ljudi sa klupe OKK Beograda burno je protestvovao kod zapisničkog stola, pa je usledila tehnička greška klupi Beograđana. Na veliki odmor se otislo rezultatom 46:44 u korist Tamiša. Treći period opet počinje sa nekoliko lakih poena sa obe strane. Međutim, drugo poluvreme bolje su otvorili Beograđani, koji su predvođeni Drčom stigli do prednosti od 56:50. Nemanja Manojlović, košarkaš Tamiša, dobio je jedan udarac u usta zbog kojeg nije mogao da nastavi susret. Zanimljivo je to, što ni jedan od sudija nije video udarac koji je zadobio Manojlović. Na oko 3 minuta do isteka treće deonice Tamiš je vidno pojačao agresivnost i trojkom Lalića je uspeo da da dođe do poravnanja rezultata. Odlični Luka Drča je sve vreme predvodio Beograđane imavši na kraju treće četvrtine 18 poena. Još jedna neshvatljiva greška arbitara bila je dosuđivanje nepostojećeg faula nad igračem OKK Beograda i poklanjnanjem 2 slobodna bacanja. Ali, kako je rekao NBA as Rasheed Wallace "Lopta nikad ne laže". Fantastična trojka Vasića u poslednjoj sekundi trećeg perioda digla je na noge gotovo celu halu. Treća četvrtina završila se rezultatom 71:68 u korist Tamiša. Poslednji period počeo je maksimalno izjednjačeno. Tenzija je rasla kako se meč prbližavao završetku. Na 4 minuta do kraja biilo je 79:78 u korist Pančevaca. Najvažnije poene na utakmici Perak postiže van linije 6.75 na oko jedan minut pre kraja. U odlučujućem napadu Tamiš je ospeo da se odbrani, a onda je je usledio pas Lalića preko celog terena za Vasića koji poentira u kontri. Publika je već tada ustala i aplauzom pozdravila igrače. Konačan rezultat bio je 89:82. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je sjajni kapiten, Davor Perak, koji je postigao 31 poen i imao indeks korisnosti 34. U protivničkom timu istakao se Luka Drča, koji je meč završio sa 26 poena. Ovom pobedeom Pančevci su dospeli na deobu 5-og mesta na tabeli sa Metalcem i OKK Beogradom. U sledećem kolu Tamiš ide u Železnik na megdan prvoplasiranoj ekipi u ligi FMP-u, dok OKK Beograd dočekuje Meridianu. Videli smo odličnu košarku u hali "Strelište", ali mislim da bi ovakve dobre partije košarkaša Tamiša u poslednje vreme građani Pančeva mogli da nagrade brojnijom posetom u narednom periodu.

Napredak Rubin 79 : 56 Sloboda
Meridiana 100 : 77 Smederevo
Tamiš 89 : 82 OKK Beograd
Vršac 67 : 77 FMP
Crnokosa 82 : 84 Sloga
Metalac 72 : 60 Vojvodina Srbijagas
Konstantin 77 : 73 Borac