Domaćinu samo – bod

Ni novi trener Kragujevčana Predrag Srećkovićnije uspeo da unese bitnije promene u psihološku „sliku“ tima iz grada na Lepenici, pa su i ovu utakmicu, odbojkaši Radničkog odigrali su po sistemu toplo-hladno, da bi ih na kraju zahvatio hladni „talas“ koji su im priredili Novosađani, u čijim su se redovima posebno istakli Dražen Luburić, Milan Katić i Boris Martinović. Iako im je početak, uobičajeno, slaba tačka, Kragujevčani su odlučno ušli u meč i na prvi tajm-aut otišli sa pet poena prednosti (8:3). Novosađani su se konsolidovali i sredinom seta prišli samo na poen razlike, ali su Uglješa Ilić i drugovi odbili napad, ponovo stigli na pet poena viška (20:15) i kada se činilo da prvi set imaju u u rukama Novosađani su izjednačili (23:23), ali nisu izdržali u maratonskom nadmudrivanju, iako su nekoliko puta poravnavali rezultat.

Uglješa Ilić bez dovoljno podrške saigrača (Foto: S. Radovanović)

U drugi set Vojvodina je ušla kao i Radnički u prethodni, na tehnički tajm-aut otišla, takođe sa pet poena razlike (3:8), ali je tu prednost konstantno uvećavala, do kraja.

Potom su se igrači Radničkog, čini se, malo naljutili i u trećem setu gostima vratili istom merom.

Međutim, Kragujevčani nisu imali snage za završni korak i morali su da se zadovolje prilikom da u petom setu odluče da li će utakmicu da završe sa dva ili samo bodom. Na kraju je ispalo da su osvojili samo bod kojim su se na tabeli izjednačili sa kraljevačkom Ribnicom, sa kojom se bore za četvrto mesto.

RADNIČKI – VOJVODINA NS SEME 2:3 (31:29, 17:25, 25:18, 20:25, 10:15).

KRAGUJEVAC – Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 100. Sudije: Balandžić (Beograd) i Popović (Kraljevo).

RADNIČKI: Ćirović 9, Premović, Jovanović 2, Protić (libero), Perović 1, Vulović 17, Stevanović 6, M. Ilić, U. Ilić 22, Maksimović 3, Blagojević 13, Pantelić (libero).

VOJVODINA NS SEME: Martinović 14, Č. Stanković, Strugar 1, Veselinovič, Katić 19, Radić 12, Milutinov, Mehić, Petković, Luburić 25, M. Stanković 13, Kapur.

Ribnica 3 : 1 Jedinstvo
Crvena Zvezda 3 : 2 Vojvodina NS seme
Spartak (S) 1 : 3 Partizan Vizura
Mladi radnik 0 : 3 Spartak (LJ)
Đerdap 3 : 0 Radnički