Gradski zonaši – efikasni

Lepo vreme za igru omogućilo je zonašima iz komšiluka da pokažu da se ozbiljno pripremaju za nastavak prvenstva u Zoni “Morava” . Stari prijatelji Šumadija 1903, lider na tabeli, i osmoplasirana Vodojaža prikazali su borbenu igru, kao da se radilo za bodove. Ovo je bila prva probna utakmica za obe ekipe i igrači su pokazali na terenu da podižu formu. Podmlađena ekipa Grošničana, predvođena Nikolom i Miljanom Petrovićem, doskorašnjim igračem Šumadije, iznenadila je dobrom igrom jesenjeg prvaka i najozbiljnijeg kandidata za plasman u Srpsku ligu.

Ekipa Šumadije 1903 od koje se očekuje da sačuva lidersku poziciju u Zoni “Morava” (Foto: M. Jovičić)

U 10. minutu. Nikola Petrović je iz slobodnog udarca sa oko 20 metara savladao mladog golmana Šumadije Veličkovića. Imala je, potom, Vodojaža dve prilike i da poveća prednost ali su M. Despotović i Radunović bili neprecizni.

Novajlija u ekipi sa Bubnja Marković, koji je došao iz beloševačkog srpskoligaša sa 16 metara za malo je šutirao pored gola. Međutim, kapiten zonaša sa Bubnja Simić bio je precizniji u 35. minutu i iz slobodnog udarca sa oko 25 metara i iznendio iskusnog golmana Vodojaže Vranića. Tako je Šumadija 1903 izjednačila na 1:1 i otišla na odmor, ipak, sa nerešenim rezultatom.

Živić (16) iz Šumadije 1903 u duelu za loptu sa Đokićem (3) i Rakićem iz Vodojaže (Foto: M. Jovičić)U nastavku igre zonaš sa Bubnja je preokrenuo rezultat na 2:1. Lopta je udarila u ruku Rakića u šesnaestercu Vodojaže i sudija Vuković je pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je Tankosić. Grošničani se nisu predavali i opsedali su gol Milovanovića, koji je u drugom poluvremenu počeo utakmicu na golu Šumadije, umesto mladog Veličkovića. Trener Šumadije 1903 želeo je da isproba i trećeg golmana Juruševića, koji je došao iz Sušice. U 75. minutu posle slobodnog udarca sa leve strane dobro je skočio mladi D. Despotović i glavom loptu pored njega poslao u mrežu za 2:2. U finišu utakmice na obe strane po jedna šansa nije iskorišćena. Vuković je iz povoljne prilike umesto mreže pogodio golmana Juriševića, a na drugojstrani Tankosić je šutirao preko gola.

Po završetku utakmice predstavnici obe ekipe bili su zadovoljni onim što su pokazali njihovi igrači na prvoj probnoj utakmici.

- Igru gradimo sa mlađim igračima, tako da nastupamo sa pet-šest “bonusa” i to su igrači iz Grošnice koji su prošli fudbalske škole u Radničkom i Šumadiji. Počeli smo pripreme pre dve nedelje i zadovoljni smo sa prikupljanjem snage pored jezera na Bubnju i u teretani. Došao nam je Petrović iz Šumadije 1903, mladi igrači Antić i Bošnjaković iz Arsenala, kao i Jovović iz požarevačkog Mladog radnika, koji studira u Kragujevcu. Nismo imali odlazaka, a naše ambicije su da se plasiramo u gornji deo tabele – rekao nam je Dejan Marković, sportski direktorVodojaže.

Fudbaleri Vodojaže na zagrevanju, pre utakmice (Foto: M. Jovičić)Pojačanja su stigla i na Bubanj. Sa njima, Šumadija 1903 pokušaće da zadrži prednost od pet bodova, koju ima u odnosu na Mokru goru iz Zubinog Potoka, i pripremi tim za Srpsku ligu.

- Moramo da budemo zadovoljni i mi i naši prijatelji iz Vodojaže što smo na prvoj probnoj utakmici postigli četiri pogotka, jer rezultat nije bio u prvom planu. Iako su noge još teške od fizičkih priprema i na pomoćnom terenu, kakav je ovaj na Bubnju, mogli smo da vidimo čime raspolažemo. Mi smo igrali bez trojice-četvorice prvotimaca prvotimaca, ali smo šansu dali i novim igračima. Pojačani smo Markovićem i Lepovićem iz Pobede Beloševac i Zvezdanom Nikolićem sa srpskoligaškim iskustvom, koji je igrao u Bumbarevom Brdu i Despotovcu. Tu je i treći golman Jurišević iz Sušice. Mislim da smo sada jači i da ćemo uspeti da ostvarimo cilj, a to je plasman u viši rang Srtpsku ligu – optimista je Slobodan Stašević, trener lidera sa Bubnja.

Obe ekipe nastavljaju odigravanje pripremnih utakmica. Šumadija 1903 u sredu igraće sa Napretkom u Markovcu, a u subotu sa Šumadijom iz Aranđelovca, a ima dogovor da igra i sa Kolubarom iz Lazarevca i Prvom petoletkom iz Trstenika.

Vodojaža će u sredu odmeriti snage sa Pobedom Beloševac, u subotu sa Košutnjakom i u sredu, 19. febrzara, sa Slavijom.

ŠUMADIJA 1903 – VODOJAŽA 2:2 (1:1)

KRAGUJEVAC – Stadion: Pomoćni teren na Bubnju. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Vuković (Kragujevac). Strelci: Simić u 35. i Tankosić u 60. iz penala za Šumadiju 1903, N. Petrović u 10. i D. Despotović u 70. minutu za Vodojažu.

ŠUMADIJA 1903: Veličković, Bubanja, Knežević, Dimitrijević, Komatina, Marko Milosavljević, Nikolić, Lepović, Tankosić, Simić, Marković. Igrali su još: Milovanović, Rakić, Živić, Miloš Milosavljević, Vranić, Jovanović, Jurišević.

VODOJAŽA: Vranić, Ignjatović, Đokić, Grujović, M.Petrović, Nešković, N. Petrović, Vuković, Radunović, M. Despotović, Stević. Igrali su još: Antić, Ilić, Rakić, D. Despotović, Veselinović.