Ćirović nastavio seriju

Pokazalo se da komšijski derbi uvek donosi ravnopravnu borbu, kako zbog tradicionalnog rivalstva, tako i zbog činjenice da je ovaj četvrtfinalni duel, i po plasmanu na tabeli, bio susret dva najujednačenija protivnika. Pobeda ekipe u kojoj je odskočio, već nekoliko utakmica izuzetno raspoloženi Lazar Ćirović, iako je izražena maksimalnim rezultatom u setovima, nije ostvarena nimalo lako. Prednost domaćem timu je, čini se donela okolnost da je Ćirović imao više igrača koji su ga pratili, poput Dušana Vulovića i Uglješe Ilića, dok mladi Aleksandar Blagojević, s obzirom na nekoliko dobrih prethodnih igara, više već ne može da se okarakteriše kao iznenađenje.

U ekipi iz Kraljeva Stefana Okošanovića su, donekle, uspeli da prate Mladen Bojović i Luka Marinković, tako da je i to razlog da su Kragujevčani, posle nepunih 10 dana ponovo slavili na svom parketu protiv ekipe iz Kraljeva.

Iako se sredinom prvog seta, kada su Kragujevčani stigli na velikih šest poena razkuje činilo da već mogu da upišu vođstvo, oni su to i sami prerano pomislili pa Kraljevčani stižu na samo poen manjka (18:17), ali domaći tim po ko zna koji put pokazuje da ozbiljnije igra kada mu je protivnik za petama i uspeva da vrati prednost, koju održava do završetka seta.

Igrom poen za poen započeo je drugi set, sve do rezultata 16:16, kada domaći tim počinje da pravi razliku i ubrzo stiže na pet poena viška (22:17), ali su se Kragujevčani ponovo pokazali kao majstori da zakomplikuju situaciju tako da kraljevački tim prilazi na dva poena zaostatka (22:20), ali ne uspeva više od toga, tako da Kragujevčani stižu nadomak pobede kojom bi mogli da iskoriste startnu prednost u plej-ofu, što su već u narednom setu, ali sa nekoliko preokreta i uz dramatičnu završnicu, ipak, uspeli i da ostvare.

Četvrtfinale plej-ofa Superlige Srbije igra se na dve pobede, a meč u Kraljevu biće odigram u petak, 14. marta, sa početkom u 19 sati.

RADNIČKI – RIBNICA 3:0 (25:21, 25:21, 25:23)

KRAGUJEVAC - Dvorana: „JeZero“. Gledalaca: 200. Sudije: Balandžić (Beograd) i Lazarević (Šabac).

RADNIČKI: Ćirović 16, Premović, Jovanović 6, Protić (libero), Perović, Vulović 13, Stevanović 1, M. Ilić, U. Ilić 12, Maksimović, Blagojević 8, Pantelić (libero).

RIBNICA: Marinković 9, Stojsavljević 1, Usiljanin 3, Okošanović 15, Bojović 11, Moćić (libero), Radović, Bićanin, Veljović, Milovanović, Radević 7, Škundrić (libero).

Radnički 3 : 1 Ribnica
Spartak (LJ) 3 : 2 Đerdap
Partizan Vizura 3 : 2 Mladi radnik
Vojvodina NS seme 3 : 0 Spartak (S)
Jedinstvo 0 : 3 Crvena Zvezda