JSL: Donji Srem – Radnički 1923 4:1

Konačno je „sunce ogrejalo“ pećinačku „Suvaču“. Već posle prvih minuta videla se ogromna želja fudbalera Donjeg Srema da posle „podužeg posta“ dodju do pobede. Prva poluprilika za Mijića posle samo minut-dva igre: negde na 25 metara izborio se za loptu i kada je ušao u kazneni prostor gostiju, jednostavno, se spetljao. Tribine su „proključaje“ u 9. minutu: divan centaršut Zeca sa leve strane, pred golom se izvio Damnjanović i rezantnim udarcem glavom loptu poslao iza ledja Čančarevića. Iskusni Sindjić u 12. minutu kiksira na svojoj polovini i omogućava Adamoviću da dodje u izglednu priliku. Medjutim, fudbaler Radničkog 1923 odlazi isuviše u stranu. U 17. minutu kolosalna prilika za domaćina: Mijić, koji „daje ritam“ igri Donjeg Srema, posle proigravanja Sindjića, našao se u više nego izglednoj prilici. Na žalost, dekoncentrisanost je učinila svoje. Od tog trenutka gosti iz Kragujevca su sve više preuzimali „konce igre“. Poslednji detalj iz prvog poluvremena, vredan pažnje, desio se u 42. minutu: posle centaršuta sa desne strane i skok-šuta Rosića pred Dva prekratko trajala: pre završnog dela ove akcije prethodila je nedozvoljena pozicija Rosića.

Nastavak utakmice donosi inicijativu domaćina. U 51. minutu „šok“ za gostujuće navijače: Mijić se iznenada odlučio na šut sa oko 20 metara i lopta, na iznenadjenje Čančarevića, završava u donjem desnom uglu njegovog gola. Dva minuta kasnije akcija Donjeg Srema koja je obećavala: Veselinović divno proigrava Zeca, koji ulazi u kazneni prostor , ali njegov šut nije doneo promenu rezultata. Medjutim, u 64. minutu „bomba“ Sindjića sa 22 metra iznenadila je sve na „Suvači“ – Čančarevića najviše! Promena na semaforu i u 70, minutu: nakon prekršaja Bukorca na Beljićem Popović je pokazao na „belu tačku“ – kazneni udarac iskoristio je Spalević. Kazneni udarac i u 84. minutu za Donji Srem: nakon prekršaja nad Damnjanovićem, Popović dosudjuje penal. Damnjanovićem šut Čančarević brani i kratko odbija ka svojoj stativi, a potom se dolazi do Zeca koji je „sprovodi“ u mrežu.

Po završetku utakmice veliko slavlje. Dok su domaći fudbaleri slavili sa svojim navijačima, igrači Radničkog 1923 su morali do dela tribina gde su bili njihovi navijači „na ribanje“.

Na konferenciji za medije šefovi stručnih štabova dali su sledeće izjave:

- Gledaoci su imali priliku da uživaju i da vide pet golova. Otvorili smo sjajno utakmicu. Ono čemu smo se nadali ostvarili smo: rano smo poveli. Početkom drugog poluvremena poveli smo 2:0 i to je bio prelomni momenat. Naravno, moglo je sve ići drugom tokom. U prvom poluvremenu, u poslednjih petnaestak minuta bio je i dominantan, a u tom periodu im je poništen gol zbog nedozvoljenog položaja. Iako su naši igrači igrali pod izuzetnim pritiskom, izborili su se i došli do značajne pobede - Spasoje Jelačić (Donji Srem)

- Kako su igrači Radničkog 1923 odigrali utakmicu ne da nisu zaslužili povoljan rezultat, već im treba oduzeti bod. Igrali su neodgovorno, nedisciplinovano, bez velike želje. To ne može da se dogodi ekipi koja se grčevito bori za opstanak. Moramo što pre zaboraviti ovaj meč i okrenuti se utakmici sa Slobodom- Donjem Sremu želim sve najbolje u nastavku borbe za bodove - Predrag Ristanović (Radnički 1923).

Strelci: 1:0 Damnjanović u 9, 2:0 Mijić u 51, 3:0 Sindjić u 64, 3:1 Spalević u 70, iz kaznenog udarca, 4:1 Zec u 85. minutu. Pećinci: Sportski centar „Suvača“. Gledalaca: 800. Sudija: Marko Popović (Beograd) 7. Pomoćnici: Uroš Stojković (Beograd) i Goran Miletić (Mladenovac). Žuti kartoni: Bubanja i Adamović (Radnički 1923). Crveni karton: Bubanja (Radnički 1923)

DONJI SREM: Belić 7, Božović 7 (od 79. Košutić), Veselinović 7, Prljević 7,5 Lakić Pešić 7, Bukorac 7,5, Sindjić 7,5 Janković 7,5 (od 69, Krunić), Damnjanović 7,5 (od 87. Marčeta) Zec 8, Mijić 7,5

RADNIČKI 1923: Čančarević 6,, Pavlović 6, Marić 6,5 Rosić 6, Bubanja 7, Kovačević 6 (od 58. Čadikovski 6), Krivokapić 6,5, Beljić 7, Knežević (od 74. Miljuš) Adamović 6 (od 46. Vidović 6) Spalević 7.

Igrač utakmice: Djuro Zec.

Donji Srem 4 : 1 Radnički 1923
Crvena zvezda 5 : 1 Voždovac
Napredak 0 : 0 Spartak
Jagodina 4 : 2 Čukarički
Javor Matis 1 : 0 Novi Pazar