SLV : Važna pobeda domaćina u susretu imenjaka u Somboru

Lepo je bilo videti novi , digitalni, semafor na Gradskom Stadionu u Somboru posle utakmice, jer je na njemu pisalo 2: 1 za domaći Radnički. Tako je i nova tehnika, startovala najlepšim rezultatom za igrače iz Sombora i njihove navijače. Bačko-Sremski derbi, i derbi dvojice imenjaka, rešen je u drugom poluvremenu, kada su i pali svi golovi na današnjoj utakmici, koja nije bila naročito dobra za malobrojne ljubitelje fudbala u gradu zelenila. Jedva preko osamdesetak gledalaca, koliko se danas našlo na tribinama Gradskog Stadiona, uz dosta vetra i hladnog vremena, prisustvovalo je ispod prosečnom meču u kojem su u prvih 45 minuta susreta obe ekipe zveckale praznim oružjem, a u nastavku su se malo trgli, i sa tri gola, donekle iskupili za jalovu igru u prvome delu. Domaćini nisu iskoristili savezništvo vetra u prvom poluvremenu , a na početku drugoga dela, Marjanović i Romić imaju lepe prilike u jednom napadu . Fudbaleri iz Srmske Mitrovice su na početku drugoga dela došli do vođstva od 0: 1, posle jednog kornera, Simikić je iskoristio zbunjenost igrača odbrane domaćina i u 55 minuti zatresao mrežu Jorgića . Na izjednačenje se nije dugo čekalo, svega osam minuta, a tada je akcija po levoj strani, i dodavanje lopte rezerviste Purića do Švelje, koji namešta loptu Romiću, da iz dobre pozicije, savlada Reljića. Gol izjednačenja, daje novu snagu igračima u crveno-belim dresovima i počinju sa konkretnijom igrom na rezultat. U 72 minuti jedan prodor brzoga Švelje gosti zaustavljaju prekršajem, što sudija  Dubak kažnjava sviranjem penala, i žutim kartonom za gosta iz Mitrovice. Siguran sa kreča bio je strelac prvoga gola, Romić, a vođstvo domaće ekipe donelo je puno radosti među igračima domaćina i malobrojnim, promrzlim navijačima. Do kraja utakmice su obe ekipe imale poneku šansu, a u samom finišu utakmice domaćini su ostali sa deset igrača, jer je crveni karton zaradio Radović, pošto je bez lopte udario igrača iz Mitrovice, a sudija ga je za taj potez kaznio, i  uputio u svlačionicu pre ostalih. Inače , ovaj susret je protekao mirno, i sudijska trojka nije imala težak zadatak, a na zadovoljstvo sviju , posao je odradila bez većih grešaka.

Najnovijim uspehom, fudbaleri somborske ekipe sa skočili na tabeli,  i sa malo više optimizma ulaze u nastavak prvenstva, i naredni susret igraju sa ekipom ČSK Pivara u Čelarevu već u subotu, 19. aprila. dok mitrovčani, u mirnijoj luci dočekuju na svom terenu ekipu Novog Sada

RADNIČKI(S)-RADNIČKI(SM)  2: 1 (0: 0)

Sombor, 16. april 2014. godine. Gradski stadion. Gledalaca 80. Sudija: Dubak (Pančevo)Pomoćnici Marina Mašić i  Marina Dragičević. Delegat : Mićanović Strelci : Romić u 63 i 72 (penal) za Radnički (S) i Simikić u 55 za Radnički (SM). Žuti Kartoni : Baljak i Babić (Radnički-S), Baljak (Radnički -Sm). Crveni karton: Radović (Radnički-S) u 86. minutu. Igrač utakmice: Ognjen Šveljo (Radnički -S)

RADNIČKI(S) : Jorgić, Matijević(Purić), Baljak, Babić, Ivanović, Radović, Kovačević(Šveljio), Petrović, Pekez, Romić i Marjanović(Hocieslavski)

RADNIČKI(SM): Reljić, Mijić(Đurđević), Pršić, Simikić, Ninković, Ristić(Pavlović), Lacković, Stević, Budevčević(Vučković)iZec.

Rezervista unosio zabunu u redove gostiju. Ognjen Šveljo (crveno-beli dres)

55 minut Gol Simikića za vođstvo mitrovčana od 0: 1