Spartak nastavlja pobednički niz

U prvom kolu plej-ofa, pobedom od 2:0 protiv LASK Crvene zvezde, fudbalerke Spartaka su i ovu 23. uzastopnu utakmicu okončale u svoju korist. Lepu fudbalsku predstavu kvario je hladan severni vetar koji je udarao u naletima i umnogome kvario izgledne šanse i otežavao igru. Obe ekipe su prikazale igru dostojnu plej-ofa. Prvo poluvreme je proteklo u potpunoj dominaciji Spartakovih fudbalerki. Igrale su ofanzivno, loptu držale u svom posedu, ali je nedostajala efikasna završnica. Odbrana Lask Crvene zvezde je funkcionisala besprekorno, a prvi gol je pao iz prekida u 37. minutu. Violeta Slović, kapiten Spartaka, sa oko 18 metara snažno šutira preko živog zida i lopta završava u mreži ispod same prečke.

Milena Nikolić slavi pogodak, prati je Allegra Poljak (Foto: Goran Todorov)

U drugom poluvremenu igračice Lask Crvene zvezde igraju znatno agresivnije, a tri izmene u napadačkom redu donose dodatnu svežinu i dinamiku igri gostujuće ekipe, pa se naizmenično ređaju i smenjuju napadi i odbrane jedne i druge ekipe. U 49. minutu Jana Radosavljević se našla oči u oči pred Spartakovom golmankom, šutirala je precizno po zemlji u desni ugao, ali je Ljiljana Gardijan panterskom paradom uspela da sačuva svoju mrežu.

Svoj drugi pogodak Spartak postiže u 87. minutu nakon prodora Tijane Krstić po desnoj strani. Krstićeva ubacuje loptu pred sam gol pravo na glavu Mileni Nikolić kojoj ništa drugo nije preostalo nego da loptu smesti iza leđa nemoćne Marine Petković.

ŽFK SPARTAK - ŽFK LASK CRVENA ZVEZDA 2:0 (1:0)

SPARTAK: Gardijan Ljiljana, Ilić Marija, Krstić Tijana, Vajda Orsolya, Slović Violeta, Malešević Sanda, Poljak Allegra, N'Rehy Ines, Nikolić Milena, Damjanović Nevena, Radanović Željka

LASK C.Z: Petković Marina, Živanović Nada, Damnjanović Ivana, Stojanović Jovana, Bobić Ivana, Matić Tijana, Trišić Andrijana, Erac Ivana, Pantelić Kristina (Đuriček Tijana), Đorđević Katarina (Blagojević Dina), Radosavljević Jana (Đorđević Tijana)

Igrač utakmice: Sanda Malešević

Sledeće drugo kolo plej-ofa Spartak gostuje u Kruševcu ekipi Napretka, a Lask Crvena zvezda na svom terenu čeka niški Mašinac.

Spartak 2 : 0 LASK Crvena zvezda
Napredak 3 : 2 Mašinac